Єрмак поділився інформацією про свіжі санкції, які запровадили міжнародні IT-компанії щодо Російської Федерації.
З 12 вересня 2024 року починають діяти посилені санкції США в IT сфері, що забороняють американським компаніям надавати будь-яким юридичним особам у РФ послуги з ІТ-консалтингу, проектування, підтримки та хмарних сервісів, пов'язаних з управлінням підприємствами, проектуванням та виробництвом.
Цю інформацію передає РБК-Україна, посилаючись на повідомлення в Telegram керівника Офісу президента Андрія Єрмака.
"У листопаді 2022 року команда Макфола-Єрмака вперше виступила з ініціативою введення IT-санкцій проти Російської Федерації. Після тривалої роботи та численних консультацій були досягнуті результати. Вже кілька провідних IT-компаній оголосили про свій повний вихід з російського ринку, щоб уникнути можливих вторинних санкцій", - підкреслив Єрмак.
За його інформацією, з 9 вересня росіяни більше не зможуть користуватися сервісом Notion, що слугував для організації робочих процесів та управління проектами. Крім того, компанія Slack вирішила покинути російський ринок, завершуючи підтримку свого корпоративного месенджера.
Крім цього, Miro з 12 вересня більше не буде підтримувати акаунти, створені в Росії та Білорусі. Тим часом, Microsoft почала процес відключення російських користувачів від своїх хмарних послуг, відповідно до нових обмежень, що вступають в силу з 12 вересня.
Також Google з 9 вересня заблокував реєстрацію нових акаунтів за російськими номерами та позбавив російських блогерів можливості отримувати дохід через AdSense. Посилені санкції торкнуться також систем CAD, ERP, CRM та бізнес-аналітики. Лідер ринку CAD, Autodesk, вже вийшов з РФ, а SAP та Oracle залишили ERP-ринок країни.
"Одночасно, компанії Halliburton, SLB, Baker Hughes та Weatherford все ще забезпечують доступ до своїх товарів у Російській Федерації через старі дочірні підприємства", - акцентував увагу Єрмак.
Нагадаємо, що раніше Google зупинив рекламу на всіх своїх сервісах у Росії, включаючи YouTube, пошукову та медійну рекламу. Цей захід був вжитий з метою блокування фінансових надходжень для російських державних та військових структур.
Крім того, YouTube, що є власністю Google, обмежив доступ до російських державних медіа-каналів. На початку цього року платформа заборонила більше ніж 40 регіональних каналів, які належать російській державній телевізійній та радіомовній компанії.