У серпні експорт IT-послуг знизився до рекордно низького показника з моменту початку війни, повідомляє Delo.ua.


Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте "білий бізнес" та чесно платить податки задля підтримки держави -- запрошуємо взяти участь у проєкті "Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024"

Крім того, відзначається, що цей показник зменшився на 10,4% (або на 59 мільйонів доларів) у порівнянні з серпнем 2023 року.

Протягом січня-серпня 2024 року загальний обсяг експортних надходжень від IT-послуг досяг 4,3 мільярда доларів. Це на 5,7% нижче, ніж у відповідному періоді 2022 року, що в грошовому еквіваленті становить 242 мільйони доларів.

У серпні 2024 року частка комп'ютерних послуг у загальному обсязі експорту всіх українських послуг досягла 37%. Це на 3,7% менше в порівнянні з серпнем 2023 року та на 1,7% нижче показника за липень цього року.

Загальний експорт усіх послуг України у серпні зменшився на 3% і склав 1,4 мільярда доларів, що на 39 мільйонів доларів менше порівняно з липнем.

"На жаль, скорочення обсягів експорту IT-послуг триває. Навіть у найкращому випадку, до кінця 2024 року ми прогнозуємо зниження не менш ніж на 4% у порівнянні з 2023 роком", - зазначає Степан Веселовський, генеральний директор Львівського ІТ Кластера.

Він також додав, що вдосконалення механізмів бронювання, які враховуватимуть різні аспекти, зокрема економічний критерій, має потенціал значно збільшити експорт українських IT-послуг та сприяти зростанню надходжень до державного бюджету через податки та збори.

На його думку, цей механізм повинен виконувати кілька важливих завдань: підтримувати Збройні сили України, зміцнювати ринок праці, створювати умови для передбачуваного ведення бізнесу та забезпечувати стабільність і прозорість у сфері зайнятості в IT-індустрії.

"Ще в 2022 році ми передбачали, що експортні надходження у 2023 році зменшаться. Це зниження стало наслідком кількох факторів: айті-індустрію підривають ризики, пов’язані з війною, на світових ринках панують тривоги щодо можливості рецесії, а також почалася нова етап конфлікту між Ізраїлем та Сектором Газа", - зазначив у розмові з Delo.ua Степан Веселовський, генеральний директор Львівського IT-кластеру.

За його словами, все це додало нестабільності загалом на глобальних ринках та, зокрема, у світовому технологічному секторі і українська ІТ-спільнота починає програвати конкуренцію на міжнародному ринку.

"Військовий стан значно впливає на наш бізнес, накладаючи певні обмеження на роботу компаній та громадян в Україні. Це може призвести до втрати понад 8% експортних доходів у сфері послуг. Така ситуація виникне, якщо державні органи не нададуть підтримку ІТ-компаніям у вирішенні існуючих викликів, які заважають нам відновити конкурентоспроможність на міжнародному ринку," - зазначає він.

Related posts