Експерти підготували поради щодо використання штучного інтелекту з дотриманням авторських прав -- Delo.ua


Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

За інформацією, наданою Міністерством економіки, фахівці підготували рекомендації щодо етичного використання об'єктів інтелектуальної власності при навчанні моделей штучного інтелекту.

Власники контенту мають можливість ознайомитися з методами захисту своїх фотографій, відеоматеріалів, текстів, аудіозаписів та інших творів від неправомірного використання штучним інтелектом.

Також документ містить поради, на що звертати увагу при генеруванні контенту в системах штучного інтелекту.

Пропозиції виявляться корисними:

Віталій Кіндратів, заступник міністра економіки, підкреслив, що Україна здійснила значний прогрес у галузі інтелектуальної власності, ставши однією з перших країн, які встановили правові норми для об'єктів, створених штучним інтелектом.

Він нагадав, що з 1 січня 2023 року діє закон України "Про авторське право і суміжні права", який запроваджує режим sui generis для захисту неоригінальних творів, створених комп'ютерними програмами.

"Міністерство економіки активно працює над створенням рекомендацій для розробників, правовласників та користувачів з метою підтримки відповідального використання штучного інтелекту. Це допоможе захистити інтереси всіх учасників процесу та уникнути можливих порушень прав у світлі стрімкого розвитку ШІ в Україні", - підкреслив Кіндратів.

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков зазначив, що питання порушення авторського права є однією з найбільш актуальних проблем у сфері штучного інтелекту. На сьогоднішній день існує безліч резонансних судових справ, ініційованих відомими письменниками, художниками та програмістами проти технологічних компаній за неправомірне використання об'єктів інтелектуальної власності. Порушення авторських прав можуть допускати також і звичайні користувачі систем ШІ, які створюють зображення чи тексти.

"Для забезпечення безпеки громадян і IT-компаній у подібних ситуаціях, ми створили рекомендації щодо безпечного використання інструментів штучного інтелекту," - зауважив він.

В Міністерстві економіки зазначили, що "Рекомендації з відповідального застосування штучного інтелекту: аспекти інтелектуальної власності" є одним з інструментів, які держава пропонує бізнесу для підготовки до регулювання штучного інтелекту в Україні. Більш детальну інформацію про наявні інструменти можна знайти в Білої книзі регулювання ШІ в Україні.

Ознайомитися з рекомендаціями можна за посиланням.

У створенні цього документа брали участь представники різноманітних державних інституцій, профільних асоціацій, наукових установ і громадських організацій. Серед них були Міністерство цифрової трансформації, Міністерство економіки, Експертно-консультаційний комітет з розвитку штучного інтелекту при Мінцифрі, Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ), Асоціація IT Ukraine, Асоціація правників України, Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ), кафедра інтелектуальної власності та інформаційного права навчально-наукового Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, Бюро інтерактивної реклами України (IAB Ukraine) та Всеукраїнська рекламна коаліція.

У рекомендаціях вказано склад авторів.

Related posts