Дев'ять українських IT-компаній уклали угоду, що засвідчує їх зобов'язання щодо етичного застосування штучного інтелекту в технологічних рішеннях.


Компанії спільно з Мінцифри та ЦЕДЕМ добровільний кодекс використання штучного інтелекту, якого дотримуватимуться при розробці інноваційних продуктів.

Дев'ять провідних IT-компаній України уклали угоду, що стосується відповідального впровадження штучного інтелекту в технологічні рішення. Протягом наступних трьох місяців ці компанії, за підтримки Міністерства цифрової трансформації, Центру демократії та верховенства права, а також Експертного комітету з розвитку ШІ при Мінцифрі, розроблять правила, що регулюватимуть використання ШІ при створенні нових інноваційних продуктів, повідомила пресслужба Мінцифри.

"Підписання Декларації є першим кроком у підготовці українського бізнесу до майбутніх регуляцій у сфері штучного інтелекту та ініціює створення нових норм у цій галузі. Компанії самостійно закладають основи майбутнього законодавства, що стосується використання штучного інтелекту в їхніх технологічних продуктах. Наше завдання, як держави, полягає в тому, щоб підтримати бізнес у приведенні розроблених принципів у відповідність до міжнародних стандартів, що дозволить українським рішенням на основі ШІ виходити на зарубіжні ринки," -- підкреслив Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT.

Компаніями-підписантами стали:

Розроблені стандарти будуть інтегровані в єдиний документ - Добровільний кодекс етики, який стане наступним кроком у процесі саморегуляції штучного інтелекту в Україні. Підписання цього кодексу означатиме, що компанії добровільно зобов'язуються створювати свої продукти, керуючись принципами прав людини, таким чином підтверджуючи свою етичну відповідальність.

Сформовані принципи допоможуть бізнесам створювати технології безпечно для громадян. Етичний підхід також посилить довіру партнерів та інвесторів до продуктів компаній.

Завдяки цим стандартам бізнеси зможуть:

Ознайомитися з текстом Декларації можна за посиланням.

IT-компаніям, які хочуть долучитися до розробки майбутніх стандартів до ШI-продуктів слід комунікувати на електронну скриньку юристки з ШІ "Центру демократії та верховенства права" Ольги Петрів -- [email protected].

Нагадаємо, що відповідно до Білої книги, представлена Мінцифрою, процес регулювання штучного інтелекту в Україні проходитиме в два етапи. Перший етап триватиме від 2 до 3 років і передбачає розвиток культури саморегулювання серед бізнесу. У цей період компанії самостійно забезпечують дотримання етичних принципів використання штучного інтелекту у своїх продуктах. Держава в свою чергу має підтримувати підприємства, надаючи їм необхідні інструменти для підготовки до майбутнього законодавства в галузі ШІ. Другий етап включатиме прийняття закону про штучний інтелект, що буде адаптований до норм, які діють в Європейському Союзі.

Related posts