Державна Дума Російської Федерації підтримала в першому читанні законопроект, який забороняє "пропаганду життя без дітей".
У Росії Державна дума у першому читанні схвалила законопроєкт про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто "відмови від дітонародження".
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Медіазона.
Відомо, що 388 народних обранців підтримали ухвалення цього законопроєкту.
В середині вересня в базі даних Держдуми з'явилися два законопроєкти, що стосуються змін до статті, яка регулює "пропаганду ЛГБТ". У новій редакції пропонується включити положення про "пропаганду відмови від дітонародження". Зокрема, для фізичних осіб плануються штрафи в діапазоні від 50 до 400 тисяч рублів, тоді як юридичні особи можуть бути оштрафовані на суму до 5 мільйонів рублів (приблизно $51,5 тисячі).
Перед подачею законопроєкту речник Держдуми В'ячеслав Володін зробив відповідну заяву. Він пояснив важливість внесення змін тим, що, на його думку, у соціальних мережах присутні "неповаги до материнства і батьківства", а також "агресія щодо вагітних жінок, дітей і членів багатодітних родин".
Окрім того, ініціатори законопроєкту висунули пропозицію внести зміни до ряду федеральних нормативних актів, зокрема: "Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації"; "Про засоби масової інформації"; "Про основні гарантії прав дитини"; "Про рекламу"; "Про захист дітей від інформаційного впливу, що може зашкодити їхньому здоров'ю та розвитку"; "Про державну підтримку кінематографічної діяльності".
На думку російських властей, ідея чайлдфрі має "екстремістську природу". У навчальному посібнику з нового курсу "Основи російської державності" концепцію бездітного життя охарактеризовано як "культ смерті".
Як було зазначено раніше, в останні дні вересня російський парламент ухвалив законопроєкт, який дозволяє укладати угоди на проходження військової служби з особами, які перебувають під слідством, одразу в рамках другого та третього читань.