Данилюк-Ярмолаєва висловилася про тих, хто не підтримав заборону РПЦ в Україні.
Здоровий глузд і рештки тверезості в нинішній Раді перемогли ще одну гідру російського впливу в Україну -- РПЦ
Парламент нарешті ухвалив закон 8371, відомий суспільству як закон "про заборону Моспатріархату". І, скажемо чесно -- після публікації записів, де зірка московського православ'я, екснастоятель Києво-Печерської лаври Павло Лебідь на записах СБУ щиро радів окупації Херсону та обзивав тероборону "ублюдками" -- це було дуже очікуване рішення в суспільстві.
Священнослужителі з парафій Московського Патріархату виконували роль коригувальників артилерійського вогню, відкрито прославляючи Росію та висловлюючи невдоволення щодо молоді, яка працює в ІТ-сфері та підтримує Збройні Сили України фінансово. Нещодавно, на початку серпня, Служба безпеки України затримала священика з Харкова, який виявився громадянином Російської Федерації та агентом Головного розвідувального управління. Він планував вчинити абсолютно не біблійні дії — завдати ударів по підрозділах ЗСУ, що виконують оборонні функції на Вовчанському напрямку.
Відповідно до нового законопроєкту, кожній церкві надається 9 місяців для розриву зв'язків із РПЦ. У разі, якщо церква остаточно відмовиться від Москви, їй не загрожує втрата реєстрації. Проте, якщо священнослужителі продовжать діяти як "асвабадітєлі", то їх чекає судовий процес.
Читайте також: Церква війни поза законом. Колонка Віталія Портникова
Перш за все, варто підкреслити, що ухвалення закону 8371 відбулося незважаючи на серйозний опір тих, хто роками покладав надії на безкоштовних агітаторів з-поміж попів Московського патріархату та мережу "бабусь" для досягнення перемоги на виборах. Крім того, важливо зазначити, що це сталося всупереч активному спротиву заангажованих медійних діячів та дорогих лобістів у США. Яскравим прикладом є безпринципний адвокат Боб Амстердам — лобіст РПЦ, який погрожував Руслану Стефанчуку та іншим високопосадовцям Верховної Ради американськими санкціями за "порушення свободи віросповідання".
Проте, жодні лобістські зусилля Вадима Новинського не можуть зрівнятись із настроями українського суспільства. Відповідно до численних соціологічних досліджень, проведених протягом останніх двох років, 65% громадян України вимагають від держави посилити контроль над Московським патріархатом. Крім того, 85% опитаних вважають, що влада повинна активно втрутитися в діяльність церкви, яка сприймається як ворожа.
Отже, зрештою Володимир Зеленський повинен був підтримати позицію суспільства. І ось, нарешті, ми отримали його заяву про необхідність "духовної незалежності" напередодні голосування у Верховній Раді.
Читайте також: Верховна Рада заборонила діяльність ФСБ в рясах. Що далі?
Це важливо, бо нинішній гарант не був помічений у надмірній релігійності та й загалом публічно називав себе євреєм.
Враховуючи, що московська церква завжди була вагомим щупальцем впливу на незрілу свідомість, варто запамʼятати одіозні прізвища тих, хто не голосував, або був проти.
Євген Брагар, представник партії "Слуга народу", став відомим завдяки двом резонансним висловлюванням. По-перше, він пропонував, як правильно продавати собак літнім людям для покриття комунальних витрат. По-друге, його зауваження щодо фінансування патріотичного кіно викликали обурення: за його словами, такі фільми не мають глядачів. Крім того, Брагар виступав проти заборони РПЦ в Україні.
Максим Бужанський з Дніпра, який не взяв участі в голосуванні, не може бути прикладом рішучості. Від особи, яка відкрито виступає проти України, не слід очікувати активних дій.
Іонушас, Куницький та Мазурашу не взяли участі у голосуванні – ці особи стали відомими в парламенті завдяки своїм численним скандалам, провокаціям та непрозорим угодам.
Данило Гетьманцев на засідання не прийшов. А дарма, в засіках РПЦ є чимало грошей, які могли б піти до скарбниці. І не варто було б скубати громадян новими податками.
В ОПЗЖ виявилася лише одна особа, яка виступає проти діяльності РПЦ в Україні, а саме Юрій Загородній.
Практично "зникли" під час знакової голосувальної сесії Григорій Суркіс, Павло Халімон, колишній правопорушник Іванісов, бізнесмен Герега та кондитер Вацак.
Читайте також: Обов'язок органів влади - заборона діяльності РПЦ
Отже, що ще чекає на нас, коли ці особи з минулого почнуть рятувати близьких їм людей, з якими вони були пов’язані, і маніпулювали українським населенням через храми в ім'я смирення, братерських обіцянок та миру з сусідніми народами?
Цілком можливо, православний десантник часів Януковича Новинський продовжить лобізм РПЦ через США -- тим паче на піку американських виборів обовʼязково знайдеться той, хто захоче "спасти християн", не особливо розбираючись -- фейкові вони чи справді віряни.
Утім, 9 місяців, які дає історичний закон -- це час для українського суспільства. Аби воно нарешті зрозуміло, що різниця є. І просте діло освячення паски та ковбаси може бути зброєю -- питання лиш, до кого ти пішов з кошиком. До своїх чи окупантів в рясах, які планують підривати ешелони ЗСУ, де може бути твій син чи чоловік.
Любити Росію треба на території саме Росії. Схибленість чималої частини українського суспільства на стовпах імперської влади -- а декорації християнства у РФ теж виконують цю роль -- привели нас до війни. І до вирішення похапцем усіх помилок минулого.
Отже, якщо умовні Суркіс, Бужанський чи Новинський мають бажання підтримувати РПЦ, їм варто задуматися про переїзд у район Золотого кільця Росії. Адже там є розвинута інфраструктура, а поклоніння іконам з Путіним виглядає цілком природньо. Крім того, у цих регіонах можна знайти потенційні мережі бабусь, які можуть стати в нагоді на виборах.
Історія колаборантів і зрадників держави повинна завершитися саме тут і зараз — адже не по-християнськи молитися в Лаврі під камери, а потім таємно передавати дороги та військову інфраструктуру за гроші від ФСБ.
Ексклюзивно для Еспресо.
Про авторку: Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка