Цього року Збройні Сили України отримали вдвічі більше вітчизняного озброєння порівняно з 2023 роком | УНН
Від початку року до експлуатації у Збройних сил України допустили вдвічі більше зразків озброєння і військової техніки українського виробництва, ніж за весь минулий рік. Про це заявили у Міністерстві оборони України, передає УНН.
Подробиці
Точну кількість зразків озброєння, допущених до ЗСУ, не розголошують, але зазначають, що у 2023 році цей показник перевищував 200 одиниць вітчизняних ОВТ.
Заступник міністра оборони Олександр Сергій заявив, що за два з половиною роки широкомасштабної російської агресії оборонно-промисловий комплекс України продемонстрував значне зростання обсягів виробництва. Також українські зброярі освоїли виготовлення інноваційних зразків ОВТ.
Заступник міністра зазначив, що з лютого 2022 року для армії було затверджено постачання майже 190 безпілотних авіаційних систем різних моделей і цілей, близько 40 наземних роботизованих систем, а також понад 150 різновидів боєприпасів, більшість з яких призначені для безпілотних літальних апаратів.
Також українські зброярі виробляють засоби РЕБ, бронемашини, самохідну артилерію, спецтехніку, стрілецьку зброю тощо. Деякі зразки зброї українського виробництва є унікальними за характеристиками і це доведено результатами застосування у бойових умовах.
Наприклад, у певних моделях безпілотних літальних апаратів Україна займає провідну позицію у світі.
Ми наполегливо просуваємося у вдосконаленні інноваційних проєктів. Наші інженери та розробники роботизованих систем мають завдання поступово замінювати людей на полі бою за допомогою "залізних солдатів". Технології є ключовим фактором, що змінює хід війни, і саме в цій галузі ми повинні мати перевагу.
Доповнення
Заступник міністра наголосив, що розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу залишається абсолютним пріоритетом через великі потреби Сил оборони у зброї та техніці.
Міністерство оборони України продовжує працювати над створенням сприятливих умов для вітчизняних виробників ОВТ. Зокрема йдеться про скорочення термінів кодифікації нових зразків до 10 днів, надання можливості вітчизняним зброярам безкоштовного випробування виробів на військових полігонах.
Дозвольте нагадати
Міноборони України схвалило використання багатоцільового безпілотного транспортера BoarTAC. Апарат може доставляти вантажі, евакуювати поранених, розміновувати території та використовуватися як дрон-камікадзе.