Центр розвитку технологічних рішень проводить випробування 44 проектів у збройних силах.


Цю інформацію в коментарі для Укрінформу надав капітан Валерій Чуркін, який очолює Центр масштабування технологічних рішень.

"ЦМТР реалізує понад 50 проєктів, з яких 67% знаходяться на завершальному етапі розробки. У військових умовах проводиться тестування 44 проєктів. Серед основних напрямків можна виділити сучасні інформаційні системи, призначені виключно для військових потреб, що охоплюють планування, застосування, ситуаційну обізнаність та штучний інтелект. Крім того, є низка проєктів, які стосуються адміністративної діяльності, обліку та списання майна, а також організації підготовки та навчання, і багато інших напрямків", - зазначив Чуркін.

Заступник головнокомандувача ЗСУ полковник Андрій Лебеденко відзначив, що розвиток ІТ-сфери у Збройних силах України є одним з пріоритетів.

Згідно з рішеннями верховного командувача Збройних сил України, було ретельно сплановано та систематично реалізовано процеси організації, ініціації, розробки та запровадження ефективних IT-рішень, інформаційних систем і програмно-апаратних комплексів. Ці заходи охоплюють всі аспекти планування та використання військ, управління озброєнням, автоматизації розвідувальної діяльності та логістичного забезпечення, а також містять великий обсяг проектів, присвячених адміністративній роботі. Проведено аналіз виконання завдань та їх відповідності сучасним вимогам у сфері IT, а також вжито певних організаційних заходів для систематизації проектів, пов’язаних із розробкою та впровадженням новітнього програмного забезпечення, - повідомив Лебеденко в інтерв'ю Укрінформу.

За його словами, зокрема, спостерігається зростання чисельності військових організаційних підрозділів, які займаються реалізацією та удосконаленням програмного забезпечення в Українських Збройних силах.

Як розповів начальник Управління інноваційної діяльності ЗСУ полковник Віталій Добрянський, загальна екосистема ІТ сфери сформована з Управління розвитку та автоматизації Збройних сил України з вертикаллю функціональних підрозділів у всіх видах та родах військ і спеціалізованим центром впровадження й підтримки автоматизованих систем, Центру масштабування технологічних рішень Державного науково-дослідного інституту, лабораторій та кафедр наукових установ Збройних сил України за напрямками діяльності й інших військових організаційних структур.

Як повідомлялося, 8 серпня Міністерство оборони презентувало застосунок "Армія+", що дає старт цифровізації документообігу в Збройних силах.

Зображення: Центр розширення технологічних інновацій

Related posts