Бюджет має можливість отримати до 1 мільярда гривень у вигляді дивідендів від націоналізації виробничого підприємства "Моршинська".


У випадку націоналізації групи компаній IDS Ukraine, яка відома виробництвом "Моршинської" та "Миргородської", державний бюджет України зможе отримати 935 мільйонів гривень у вигляді дивідендів.

Цю інформацію озвучив Вадим Вичка, директор з юридичних питань та економічної безпеки, а також член Ради директорів IDS Ukraine, під час пресконференції, повідомляє LIGA.net.

"З початку війни компанія не проводила жодних виплат акціонерам. Внаслідок цього, за час воєнних дій, компанія накопичила 935 млн грн чистого прибутку, який може бути розподілений серед акціонерів. Якщо ми припустимо, що держава стане акціонером компанії, то вона зможе перерахувати ці 935 млн грн у вигляді дивідендів до державного бюджету", - зазначив Вичка.

Також, відповідно до його слів, у 2024 році підприємство зобов'язане внести більше 1 мільярда гривень податків до державного бюджету.

"Вичка зазначив, що фактично бюджет має потенціал отримати 2 мільярди гривень завдяки роботі групи компаній IDS Ukraine."

Як повідомлялося, наприкінці вересня Міністерство юстиції подало позов про конфіскацію активів російських олігархів Михайла Фрідмана, Петра Авена, Андрія Косогова і компанії Rissa Investments Limited.

Міністерство юстиції звернулося з проханням про конфіскацію активів компанії IDS Ukraine, яка є одним із провідних виробників мінеральних вод в Україні. Зокрема, йдеться про 100% акцій ПрАТ "Миргородський завод мінеральних вод", ПрАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар", а також ПрАТ "Індустріальні та дистрибуційні системи". Крім того, під конфіскацію також потрапляє 100% частка статутного капіталу ТОВ "ІДС Аква Сервіс", ТОВ "Потужність", ПП "ІВА" та ДП "Нова.КОМ". Також зазначено про 3,343445% акцій в ПрАТ "Українська галузева компанія по виробництву пива, безалкогольних напоїв та мінеральних вод "Укрпиво".

У жовтні 2023 року суд ухвалив рішення про арешт усіх корпоративних активів в Україні, які належать підсанкційним російським олігархам Міхаілу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. Це рішення стосується 20 підприємств та фінансових установ, які олігархи контролюють як кінцеві бенефіціари або через афілійовані офшорні компанії. Служба безпеки України оцінює вартість арештованих корпоративних прав більш ніж у 17 мільярдів гривень.

Серед активів, що потрапили під арешт, виявилися фінансові та страхові організації, компанії в галузі мобільного зв'язку та інформаційних технологій, а також заводи з виробництва мінеральних вод. Зокрема, суд вирішив накласти арешт на 47,85% статутного капіталу компанії "Київстар", що відповідає часткам, які належать структурам, пов'язаним із компанією LetterOne російського бізнесмена Михайла Фрідмана та його колегами.

На початку вересня 2023 року детективи Служби безпеки України висунули Фрідману обвинувачення за частиною 3 статті 110-2 Кримінального кодексу України. Це обвинувачення стосується фінансування дій, спрямованих на насильницьке зміну або скасування конституційного ладу, захоплення державної влади, а також зміни територіальних меж або державного кордону України.

Фрідман і Авєн є засновниками та акціонерами російської компанії "Альфа-Груп". У 2022 році їхні імена потрапили під санкції, введені Європейським Союзом і Великою Британією. У серпні 2023 року їх також включили до санкційного списку Сполучених Штатів.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Фрідман жив у Лондоні, хоча і скаржився на санкції. Потім він спочатку переїхав до Ізраїлю, а після загострення безпекової ситуації в цій країні - до Москви. Пьотр Авєн має громадянство Латвії і виїхав до цієї країни з Великої Британії.

Після повернення до РФ Пьотр Авєн і Міхаіл Фрідман назвали помилкою свої мільярдні інвестиції в європейські країни.

Related posts