Експериментальна платформа армії США для боротьби з БПЛА: новий роботизований засіб електронної війни


Автономна наземна система протиповітряної оборони, розроблена інженерами з Agile Development Group компанії L3Harris, готова впевнено застосовувати свої можливості для протидії безпілотним літальним апаратам та здійснювати радіоелектронну боротьбу.

Згідно з даними, опублікованими на порталі Interesting Engineering, під час військових навчань Project Convergence Capstone 4 (PC-C4) компанія L3Harris презентувала прототип новітньої роботизованої бойової машини. Ця машина відзначається передовими можливостями в області електронної боротьби з дронами, повідомляє АрміяInform.

Слід наголосити, що колектив інженерів L3Harris останнім часом активно займається створенням роботизованої високомобільної системи протиповітряної оборони малої дальності, яка відповідає сучасним вимогам місій і здатна швидко та економічно адаптуватися до майбутніх загроз. Прототип цієї системи, продемонстрований під час навчань PC-C4, об'єднав передові можливості далекого спостереження та радіоелектронної атаки в повністю автономну бойову машину, підсилюючи наземну протиповітряну оборону за межами прямої видимості (BLOS).

Згідно з офіційним прес-релізом компанії L3Harris, їхній прототип успішно завершив польові випробування, подолавши приблизно 175 км по складній місцевості за шість днів. Прототип продемонстрував високу надійність у різноманітних місіонерських сценаріях, включаючи:

-- Систему спостереження та радіоелектронної боротьби з безпілотними літальними апаратами, оснащену автономною мультисенсорною системою перехресного зв'язку, здатною забезпечувати раннє попередження про повітряні загрози, що працює на відстані понад 26 кілометрів;

-- Проведення динамічної розвідки на маршруті до спостережних постів, збір оптичної інформації під час руху поза межами прямої видимості.

За словами експертів компанії, це тестування показало високу точність мультисенсорної системи візуалізації та цілевказівки WESCAM MX-10D для розвідки, спостереження та виявлення цілей. Також було перевірено засоби зв'язку, що дало змогу оцінити інтеграцію, продуктивність і застосування модульних та відкритих систем зв'язку.

Серед протестованих комунікаційних засобів були модульне шасі для комунікацій RASOR, мобільна мережа Ad Hoc WRAITH, антена супутникового зв'язку з можливістю роботи в русі, радіостанція нового покоління AN/PRC-158, високопотужний радіоприймач RF-7850W для прямої видимості та комерційний супутник для космічних пристроїв.

Розробка та тестування прототипу показали, що радіус дії автономних наземних платформ, що виконують місії, може бути розширений на кілька порядків, що дозволить їм позбутися обмежень, пов'язаних із традиційними каналами передачі даних. Система також продемонструвала потенціал підвищення автоматизації корисного навантаження задля забезпечення цілісності місії у разі погіршення якості зв'язку чи атаки супротивника.

Випробування на військових навчаннях показали, що система протиповітряної оборони потенційно може перетворитися на маневрений тактичний засіб, який би захистив наземні підрозділи на низьких рівнях атак БПЛА.

Прототип, представлений під час навчальних заходів, виявив значний потенціал для підвищення рівня автоматизації корисного навантаження, що дозволяє ефективніше виконувати місію навіть за умов погіршення якості зв'язку або ускладнення обставин атаки.

Слід зазначити, що компанія L3Harris зокрема добре знана на міжнародному ринку озброєнь завдяки своєму ракетному комплексу Vampire, про який АрміяInform детально розповідала в одній зі своїх публікацій.

Інформація для довідки: L3Harris Technologies — це американська компанія, яка спеціалізується на військово-промисловому комплексі, зосереджуючись на електроніці та інформаційних технологіях. Вона займає 6-те місце серед найбільших постачальників озброєння в США. Основними сферами її діяльності є:

-- розробка та виготовлення пристроїв для збору даних, а також створення телекомунікаційної інфраструктури, зокрема для збройних сил США, Великої Британії, Австралії та інших держав.

-- випуск обладнання для супутників;

-- виробництво комунікаційних пристроїв для військових і цивільних потреб;

Розробка та виготовлення електронних систем для військової і цивільної авіації, створення систем моніторингу авіаційного транспорту, а також проведення тренувань для пілотів.

Related posts