Парадокс на ринку праці: причини виникнення та значення


На ринку праці помітили незвичну для літнього періоду особливість.

Липень на ринку праці в Україні став аномальним, але це навіть добре. Так, всупереч звичайному сезонному падінню кількості вакансій, роботи на ринку побільшало. Щоправда, лише приблизно на 1% -- до 111 756 вакансій.

Про це інформує платформа з підбору вакансій Work.ua, посилаючись на власну статистику. Варто зазначити, що кількість робочих місць зросла у Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській та Харківській областях.

При цьому поменшало вакансій у категоріях "Сфера обслуговування" (19 687 вакансій, -2% до червня), "Готельно-ресторанний бізнес, туризм" (10 396, -6%), "Роздрібна торгівля" (13 534, -1) %), "Транспорт, автобізнес" (9134, -1%).

У розділах "Працівники виробничої сфери" (19 081, +2%) та "Адміністрування і середня ланка менеджменту" (9 915, +1%) спостерігається зростання кількості робочих місць.

Також позитивною тенденцією стало другий місяць поспіль зростання кількості оновлених або створених резюме шукачами (330 522, що на 9% більше порівняно з червнем), а також зростання конкуренції - середньої кількості відгуків на вакансію за місяць (приблизно 10 у липні).

Найскладніше знайти роботу через високу конкуренцію в таких сферах:

Найнижча конкуренція у категоріях:

Проте найбільш приємною новиною стало зростання середньої заробітної плати, яка залишалася стабільною з лютого по травень на рівні 20 тисяч гривень. У червні ситуація почала змінюватися на краще. Зарплата підвищилася на 500 гривень, досягнувши 20 500 грн, переважно завдяки збільшенню кількості вакансій у Силах оборони. Лише у липні відбулося зростання у цивільних професіях, і середня заробітна плата на ринку праці досягла 21 000 грн.

Найзначніший приріст відзначається у таких категоріях:

У липні ринок праці пропонував найвищі середні зарплати (виключаючи керівні посади, сферу IT та фахівців у Силах оборони) таким спеціалістам: майстрам з кераміки (48 750 грн), стоматологам-ендодонтистам (45 000 грн), продюсерам медіа (42 500 грн), рихтувальникам (41) арматурникам, зубним технікам, ріелторам (40 000 грн), автоелектрикам, автослюсарям, бетонникам, бізнес-аналітикам, виконробам, висотникам, дизайнерам меблів (35 000 грн).

Проте в Києві фахівці мирних професій можуть отримувати до 60 тисяч гривень на місяць. Крім того, вони можуть мати бронювання від мобілізації.

Related posts