Американська платформа для редагування документів Coda покидає ринки Росії та Білорусі у зв'язку з введеними санкціями.
Американський сервіс для колективного редагування документів Coda завершить свою діяльність у Росії та Білорусі з 12 вересня. Це рішення було прийнято "з метою дотримання нових торгових санкцій та інших обмежень", які були введені у відповідь на війну, розв'язану Росією проти України.
Про це йдеться в повідомленні сервісу, передає The Moscow Times.
Coda надає можливість формувати робочий простір, що включає в себе менеджер завдань, нотатки, бази даних, канбан-дошки та календар. Цей сервіс, яким користуються більше ніж 25 тисяч команд, підтримує інтеграцію з такими програмами, як Figma, Jira та GitHub. Coda розглядають як потенційну альтернативу Notion, який нещодавно оголосив про своє рішення вийти з російського ринку з 9 вересня через американські санкції.
Крім того, про плани відключити облікові записи користувачів з РФ та Білорусі через американські обмеження повідомила ще одна платформа для спільної роботи - Miro. Пізніше сервіс вирішив продовжити надання послуг власникам безкоштовних облікових записів із цих країн.
Раніше про свої наміри призупинити діяльність у Росії через накладені санкції повідомили такі компанії, як конструктор онлайн-магазинів Ecwid та розробник програмного забезпечення для маркетологів Hubspot. У свою чергу, Google оголосила, що з 9 вересня вона припинить роботу хмарного сервісу BigQuery в цій країні — це масштабоване сховище для аналізу та обробки великих даних, яке було запущено понад десять років тому. Важливо зазначити, що це вимкнення не вплине на сервіси Google Workspace та Google Cloud.
Інформаційно-технологічні обмеження
У червні Сполучені Штати посилили санкції проти Росії, заборонивши низку послуг у галузі інформаційних технологій. Починаючи з 12 вересня, надання IT-консалтингу, послуг з проєктування та підтримки програмного забезпечення, що використовується в управлінні бізнесом, проектуванні та виробництві, буде заборонено для російської сторони.
Заборони стосуються як експорту та реекспорту послуг зі США, так і постачання цих послуг будь-якою пов'язаною зі США особою, незалежно від її розташування. Винятки передбачені лише для компаній, які перебувають під контролем громадян США.
Під нові санкції США потрапили близько 300 фізичних та юридичних осіб із Росії, Китаю, Білорусі, ПАР та інших країн, які допомагають оминати раніше введені проти Москви санкції.
На початку вересня російські компанії стикнулися з відключенням передплат на хмарні сервіси Microsoft.
Планувалося, що заборона вступить в силу вже 20 березня цього року.