Сьогодні 4100 постачальників надають інтернет-послуги 8,5 мільйонам користувачів.


Офіс ефективного регулювання BRDO презентував аналітичний дашборд під назвою "Ринок послуг фіксованого доступу до Інтернету". Цей публічний інтерактивний інструмент збирає дані про ключові особливості ринку послуг фіксованого зв'язку за останні три роки.

Дошка моніторингу надає можливість аналізувати основні тренди та зміни на ринку фіксованого Інтернет-доступу в Україні. У створенні цієї дошки використано публічні дані регуляторного органу НКЕК, а також відомості про суб'єктів, що сплачують єдиний податок.

"Ми віримо, що дашборд ринку фіксованого Інтернету від BRDO стане незамінним ресурсом для гравців ринку та аналітиків. Цей інструмент розроблено на основі відкритих даних. Наша мета - сприяти доступу до інших даних регулятора НКЕК, щоб покращити аналіз галузі", - зазначає Ігор Самоходський, керівник ІТ та Телеком сектору BRDO.

Згідно з даними аналітичного дашборду BRDO, український ринок послуг фіксованого доступу до мережі Інтернет у 2024 році демонструє наступні показники:

Топ-10 найбільших компаній ринку послуг фіксованого доступу до мережі Інтернет у 2024 році складають АТ "Укртелеком", ПАТ "Київстар", ТОВ "ВОЛЯ-КАБЕЛЬ", ПАТ "ДАТАГРУП", ТОВ "НПК "Хоум-Нет"", ТОВ "ФРІНЕТ", ТОВ "Бізнес і Технології", ПАТ "ФАРЛЕП-ІНВЕСТ", ПП "Дикий сад" та ТОВ "МЕРЕЖА ЛАНЕТ".

На сьогоднішній день Київстар безперечно є лідером серед провайдерів фіксованого доступу, маючи 1 млн 175 тис. абонентів. У випадку об'єднання Волі та Датагруп, новий провайдер забезпечує інтернетом 552 тис. користувачів, що дозволило йому піднятися на друге місце. Укртелеком займає третю позицію з 466 тис. абонентів, але, незважаючи на це, залишається на вершині за доходами. За перше півріччя 2024 року його номінальний дохід становив 830 млн грн.

Згідно з підсумками діяльності за перше півріччя 2024 року, провідні компанії в галузі забезпечують 33% населення України (2,8 мільйона користувачів) послугами фіксованого Інтернету, що приносить 28% загальних доходів сектора. Водночас, ринкова частка найбільших операторів, як у плані доходів, так і за кількістю абонентів, щорічно знижується.

Протягом вересня та жовтня 2024 року Державна податкова служба (ДПС) розпочала процес скасування спрощеної системи оподаткування для малих підприємців, які надають послуги з фіксованого доступу до Інтернету.

За останніми даними НКЕК вже 487 Інтернет-провайдерів подали заяви про припинення діяльності. Варто зауважити, що оператори на спрощеній системі оподаткування забезпечували інтернет-доступом 41% усіх абонентів, зокрема, 51% - у сільській місцевості.

Експерти BRDO висловлюють думку, що це рішення Державної податкової служби може призвести до зниження якості послуг, ускладнення доступу до Інтернету, підвищення вразливості мереж до фізичних і кібератак, а також до збільшення витрат на доступ до глобальної мережі та інших негативних наслідків.

Related posts