21-й Мандрівний Docudays UA розпочнеться 10 листопада.


Фестиваль існує вже понад два десятки років, акцентуючи увагу на важливих соціальних і політичних питаннях: охорона прав і свобод особистості, подолання соціальної нерівності, екологічні проблеми, збереження культурної спадщини, а також причини та наслідки війн і відновлення справедливості.

Еспресо - інформаційний партнер фестивалю.

У Львові фестиваль проходитиме протягом майже трьох тижнів, включаючи 4 сеанси показу фільмів та правозахисних заходів, які відбудуться в Мистецькій бібліотеці, Нижньому залі Театру Ляльок та Львівському муніципальному мистецькому центрі. У програмі також заплановані обговорення та дискусії.

Основна тема 21-го фестивалю Docudays UA — "Десятиліття триденної війни, що триває вже три століття" — це назва, наповнена суперечностями, яка вже стала невід’ємною частиною сучасного українського фольклору.

Організатори планують провести дискусії, присвячені темі історичної пам'яті: її вразливості та постійним спробам опонентів спотворити або переписати її. Обговорюватимуться питання циклічності історичних процесів, пошуку та збереження національної ідентичності, а також відповідальності за воєнні злочини і нові підходи до архітектури безпеки.

З-поміж 62 фільмів із 34 країн світу основної програми 21 фестивалю Docudays UA, котрий відбувся у травні-червні 2024 в Києві, для Мандрівного у Львові відібрали 3 кінокартин українських та зарубіжних режисерів і режисерок.

21-й Мандрівний фестиваль у Львові відкриється 10 листопада о 18:00 в Нижньому залі Театру ляльок показом фільму "Чоботи в грунті, руки в землі" від Кароліни Ускакович. Режисерка особисто приєднається до глядачів під час заходу. Ця стрічка спонукає до роздумів про глибокий зв’язок людини з природою, рідним краєм, сімейними традиціями, а також досліджує теми відновлення ідентичності та терапевтичного впливу садівництва.

15 листопада о 18:00 у Мистецькій бібліотеці відбудеться показ фільму "Київські файли", створеного режисером Вальтером Стокманом.

В Україні відкрили доступ до архіву КДБ СРСР, який містить безліч звітів про спостереження за громадянами. Що ви відчуєте, коли дізнаєтесь, що держава роками за вами стежила? Українська дисидентка, нідерландський шпигун-аматор та французька туристка, яку 50 років тому зрадив "коханий", натрапляють в архіві на справи, відкриті на них самих. Фільм занурює в час, коли особисті життя людей пронизувала параноя радянського режиму, і показує, як на них впливала ця маніакальна недовіра. Історії героїв нагадують нам про важливість прозорості, відповідальності за злочини та захисту прав особистості в будь-якому суспільстві. Буде обговорення з істориком та директором Львівської муніципальної бібліотеки Василем Кметем.

22 листопада о 18:00, Львівський муніципальний мистецький центр: "Порося Нельсон", режисер Аннеке де Лінд ван Венґарден.

Фільм розповість історію родини, яка вирішила завести карликове поросятко як домашнього улюбленця. Однак вони не могли уявити, що Нельсон виросте до величезних розмірів, перетворившись на півтонного звіра, що викликало обурення сусідів, однокласників та навіть привернуло увагу правоохоронців. У картині буде аудіодискрипція, а також запланована дискусія, присвячена доступності кіно та інформаційних ресурсів для осіб із порушеннями зору.

Переважна кількість фільмів, представлених у рамках 21 Мандрівного, є короткометражними.

Детальніше про програму та кінострічки.

"Жива бібліотека" програми прав людини RIGHTS NOW! продовжить розвивати основну тему 21 Мандрівного фестивалю, пропонуючи відвідувачам новий формат взаємодії. Замість індивідуальних "читань" (особистих зустрічей з "живими книгами") відбудуться публічні модеровані дискусії, в яких "книгами" стануть люди, об'єднані спільним досвідом в боротьбі за збереження та відновлення національної ідентичності. У рамках "Живої бібліотеки" запланована зустріч з поетом, перекладачем та керівником Мистецької бібліотеки Ростиславом Кузиком. Подія відбудеться 17 листопада о 18:00 в Мистецькій бібліотеці.

Усі стрічки цьогорічного фестивалю оснащені описовими субтитрами, які передають аудіоелементи відео.

Для тих, хто не матиме можливості відвідати покази, а також для мешканців міст, які не зможуть прийняти фестиваль, фільми з програми 21 Мандрівного будуть доступні для перегляду в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE протягом останніх семи днів листопада.

Фестиваль організовано такими партнерами: Громадська організація "Докудейз", Українська Гельсінська спілка з прав людини, Благодійний фонд "Милосердя та здоровʼя", а також Центр сучасних інформаційних технологій і візуального мистецтва.

21-й фестиваль Docudays UA реалізується за сприяння Посольства Швеції в Україні, Посольства Нідерландів в Україні та International Media Support. Важливо зазначити, що думки, висновки та рекомендації, представлені на заході, не завжди відображають позиції урядів або благодійних організацій цих країн.

Related posts