2 листопада: які святкові події відзначаються сьогодні, народні прикмети, звичаї та обмеження цього дня.


Щороку 2 листопада проводиться Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини, скоєні проти представників журналістської професії.

День заснування ООН у 2013 році був встановлений для того, щоб звернути увагу світової спільноти на критичну ситуацію, що ускладнює діяльність журналістів і ставить під загрозу право громадськості на доступ до достовірної інформації.

Дата встановлення свята обрана на честь двох французьких кореспондентів, Гіслени Дюпон і Клоді Верлона, які працювали над висвітленням збройного конфлікту в Малі. Вони були викрадені та загинули від рук бойовиків 2 листопада 2013 року.

Цей злочин спричинив широкий суспільний резонанс, що призвело до ухвалення документу ООН, який засуджує насильство щодо журналістів та перешкоджання їхній професійній діяльності. Відповідно до міжнародного гуманітарного права, працівники засобів масової інформації, які виконують свої обов'язки в зонах бойових дій, повинні отримувати захист і повагу з боку всіх воюючих сторін.

Of course! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to assist you.

Щороку в перший четвер листопада світ святкує День проектного менеджера. Це професійне свято було засноване у 2004 році завдяки ініціативі співробітників Міжнародного інституту навчання Лаверну Джонсону та Лорі Мілхевен.

Таким чином, було вирішено вшанувати працю експертів у сфері управління проектами, які сприяють реалізації найамбітніших ідей у науці, промисловості, будівництві та IT з максимальною ефективністю та мінімальними витратами. Сьогодні близько 15-20 мільйонів фахівців з різних куточків світу святкують день проектних менеджерів.

2 листопада відзначається пам'ять святого Артемія. У минулі часи воєначальники та отамани вважали його своїм заступником. Люди зверталися до нього з молитвами, просячи захисту від несподіваної смерті, а також вважали його охоронцем від різних недуг.

У селах з другого листопада розпочинали процес заготівлі капусти на зиму. У зв'язку з цим існувала приказка: "На Артемія капусту обробляють, солять, тиснуть і мнуть, щоб вона дала якомога більше соку".

У давнину цього дня лагодили огорожі. Їх зміцнювали, щоб під час зимових холодів до будинків не змогли близько підступитись вовки.

У 69 році до нашої ери з'явилася на світ Клеопатра - остання цариця Єгипту. І ось уже понад дві тисячі років тривають суперечки та дискусії про цю видатну особистість, яка увійшла в історію як одна з найяскравіших і найсуперечливіших фігур.

1708 рік - знищення Батурина московським військом, відоме як Батуринська трагедія.

1815 - народився Джордж Буль, англійський математик, засновник формальної логіки ("Дослідження законів мислення").

1906 року народився Лукіно Вісконті, італійський режисер, який став одним із засновників неореалізму. Його відомі твори включають "Смерть у Венеції", "Леопард" та "Рокко та його брати".

1914 - Початок Першої світової війни: Російська імперія оголосила війну Османській імперії.

1959 - хокейний воротар Жак Плант з "Монреаль Канадієнс" після того, як шайба, кинута гравцем "Нью-Йорк Рейнджерс" Енді Батгейтом, в черговий раз потрапила йому в обличчя, залишив лід і після накладання семи швів повернувся на майданчик у масці, яку з маски сам зі склопластику та гуми.

1965 року на світ з'явився Шахрукх Кхан, відомий індійський актор, що прославився завдяки таким фільмам, як "Мене звати Кхан", "Настане завтра чи ні?", "Все в житті буває" та "І в смутку, і в радості...". Він також займається продюсуванням та веде телевізійні програми.

1966 року на світ з'явився Девід Швіммер, американський актор та режисер, який став знаменитим завдяки своїй ролі Росса Геллера у популярному телесеріалі "Друзі".

1988 - "хробак", запущений студентом Робертом Моррісом, вперше виявлений у Массачусетському технологічному інституті. Вірус вразив комп'ютерну мережу ARPANET, виводячи вузли мережі з ладу. Студент потрапив під суд, був оштрафований і 26 липня 1989 року умовно засуджений.

У 2000 році в лісовій місцевості поблизу Таращі було виявлено тіло журналіста Георгія Гонгадзе, що зник безвісти 16 вересня того ж року.

2015 - представлено проєкт Semantic Scholar, дослідницький та пошуковий інструмент для наукової літератури на основі штучного інтелекту.

Related posts