TV — і FM -тюнер AVerTV Studio 809 (M766)- простіше, не означає гірше

Перше практичне знайомство з новим рішенням відбулося під час тестування AVerTV Hybrid AirExpress, за результатами якого SAA7231NE, оснащений вбудованим декодером RDS (Radio Data System) і системою апаратного шумозаглушування виявив себе цілком адекватним в сфері застосування декодером. Нічого дивного в тому, що саме ця мікросхема стала «фундаментом» нової моделі з інтерфейсом PCI, покликаною замінити AVerTV Studio 709.

Комплект постачання

Дизайн коробки AVerTV Studio 809 мішенню для художніх експериментів не став, використовується добре знайоме оформлення в чорно-біло-помаранчевій гаммі.

Комплект постачання складають:

— тюнер;
— пульт ДУ;
— виносний ІЧ-датчик пульту ДУ;
— дипольна FM -антена;
— CD з драйверами і програмним забезпеченням;
— коротке керівництво по установці тюнера;
— фірмовий гарантійний талон з адресами сервісних центрів.

Як безкоштовне доповнення, на сайті виробника пропонується мультимедійна оболонка власної розробки AVer MediaCenter і сервіс мовлення в мережу SnugTV.

Конструкція і специфікації

Виробником заявлені наступні можливості:

— підтримка всіх аналогових (NTSC/PAL/SECAM) стандартів з декодуванням стереозвуку;
— підтримка управління живленням комп’ютера;
— підтримка електронної програми передач (EPG);
— швидкий пошук і перемикання каналів;
— сортування (перепризначення) каналів;
— зміщення в часі TimeShift;
— масштабування;
— планувальник (одноразовий/регулярний режим);
— безшумний запис (відключення звуку під час запису);
— захоплення кадрів (один кадр/послідовність кадрів);
— функції відтворення файлів «Картинка в картинці»/»Картинка поза картинкою» (PIP/POP);
— індивідуальне налаштування параметрів для кожного каналу;
— підтримка запису в MPEG — 1/2/4 (для MPEG — 4 використовуються сторонні кодеки);
— підтримка відеорежимів 4:3 і 16:9;
— налаштування «гарячих» клавіш;
— налаштування кнопок ПДУ;
— вибір шрифту для екранного меню;
— попередній перегляд до 16 каналів одночасно;
— телетекст;
— створення груп каналів;
— підтримка Windows Windows XP/Vista/Windows 7 (32 — і 64-розрядних версій).

Знімний пластиковий кожух, що створює видимість наявності ВЧ-блоку класичного компонування (по завіреннях представників компанії, це було зроблено на прохання дистриб’юторів, як страховка від упередженого відношення деяких користувачів до сучасних напівпровідникових приймачів), залишився на своєму місці.

Перехід на SAA7231KE позбавив AVerTV Studio 809 від зовнішнього демодулятора і окремої FM -мікросхеми, тому, в порівнянні з попередником, без кожуха плата виглядає легковажно порожньою, демонструючи тільки напівпровідниковий ВЧ-блок NXP TDA18271HD, прихований додатковим екраном.

З інших змін можна відмітити кількість інтегральних стабілізаторів (один проти трьох у AVerTV Studio 709), що зменшилася, і появу двох електролітичних конденсаторів в нижній частині плати.

З додатковою обробкою звуку сталася та сама історія, що і з AVerTV Hybrid AirExpress, зміна декодеру позбавила AVerTV Studio 809 від режимів Philips Incredible Mono і Philips Incredible Stereo.

Конфігурація комп’ютера

— Процесор Intel Core i7 — 920.
— Системна плата Gigabyte X58A — UD3R (rev. 1.0).
— Оперативна пам’ять 8 ГБ (4×2048 DDR3 PC12800 Patriot).
— Відеокарта NVIDIA GeForce GTX 480 .
— Звукова карта Creative Sound Blaster X — Fi Titanium PCIe.
— Жорсткий диск 2 ТБ Seagate Barracuda LP (ST32000542AS).
— Жорсткий диск 1 ТБ Hitachi (HDT721010SLA360).
— Жорсткий диск 500 ГБ Samsung (HD502IJ).
— Жорсткий диск 250 ГБ WDC (WD2500JS — 40MVB1).
— Жорсткий диск 250 ГБ Hitachi (HDT722525DLA380).
— DVD ReWriter ASUS DRW — 24B1ST.
— DVD ReWriter Optiarc AD — 7173A .
— Блок живлення Tagan SuperRock TG880 — U33II (880W).
— Операційні системи Windows XP Professional (SP3) RUS і Windows 7 Ultimate x64 RUS.

Підключення

Якщо відволіктися від принципового ігнорування інженерами AVerMedia компонентного підключення (SAA7231NE це дозволяє), тюнер має повний комплект роз’ємів для підключення зовнішніх джерел сигналу причому для передачі звуку використовується не звичний в таких випадках mini — jack 3,5 мм, а 2 RCA. Результатом такого підходу стали підключення FM -антен за допомогою того самого mini — jack 3,5 мм і можлива фізична несумісність пристрою з деякими системними платами, що мають виступаючі елементи в районі нижнього роз’єму RCA.

Схоже, додаткові роз’єми для підключення до звукової карти остаточно відходять в минуле, звук у AVerTV Studio 809 передається тільки за допомогою інтерфейсу.

Налаштування

Однорівневе меню для налаштування дозволяє встановити драйвер і фірмову програму AVerTV (вибір здійснюється безпосередньо при установці).

Після установки в розділі Звукові, відео і ігрові пристрої з’являється пристрій AVerMedia M766 PCI Pure Analog.

У системний трей поміщається іконка програми AVerQuick, що відповідає за роботу планувальника і пульта ДУ.

При тестуванні використовувалися драйвер 2.1.64.48 і програма AVerTV версії 6.4.0 [09121801].

У розділі «Вид панелі» знаходяться такі налаштування інтерфейсу, як загальне оформлення (до трьох давно знайомих схем Azure Fantasy, Dusk Comet і Auric Bullet додана контрастна схема Dark Knight, представлена на скриншоті вище), колірна гама екранного меню (OSD) і ефект прозорості при виклику головної панелі.

Підрозділ «Екранне меню» дозволяє вибрати колірну гамму, тривалість відображення меню, його розташування і параметри для виводу на екран (канал, систему колірності, режим звуку, інформацію про телепрограму і гучність). Починаючи з версії 6.3.1, додано виведення логотипу AVerMedia.

У налаштуваннях захоплення кадрів присутні кількість знімків в серії, інтервал між ними, формат зображення, префікси (дата, час, сигнал, програма, призначений для користувача) і вибір дозволу (від 160×120 до 1600×1200). Максимальна кількість скриншотів в серії складає 100 штук.

Розділ, що відповідає за збереження файлів, надає доступ до тек для збереження відео і аудіофайлів, налаштування обмеження часу запису і розбиття файлів за розміром. Префікси в назвах файлів співпадають з перерахованими вище для захоплення кадрів.

Розділ налаштувань багатоканального попереднього перегляду містить налаштування розміру матриці (від 2×2 до 8×8), інтервалу перемикання каналів, відключення звуку в цьому режимі, вибору між повноекранним і віконним відображенням і запуску перегляду з першого каналу в списку.

Розділ «Різне» дозволяє налаштувати згортання додатку в системний трей з опціональним відключенням звуку. Тут також знаходиться підтримка енергозберігаючих режимів з діями, що здійснюються після відключення (закрити додаток, завершити сеанс, режим очікування сплячий режим, вимкнути комп’ютер).

AVerMedia стала третім після Beholder і GOTVIEW і останнім на момент тестування виробником на ринку TV -тюнерів, що реалізували підтримку електронної програми передач EPG (Electronic Program Guide). Програма працює не лише з внутрішнім форматом .avr, але і з популярним JTV (.ndx і .pdt)

У розділі відео- і аудіоналаштувань доступні вибір відеорендерера (автоматично, Overlay Mixer, Video Mixing Renderer і Enhanced Video Renderer при доступності останнього в системі) і MPEG -2-декодера (власний декодер від AVerMedia або Microsoft DTV — DVD Video Decoder). У AVerTV 6.4 доступне включення апаратного прискорення при його наявності.

Налаштування телетексту складаються з двох варіантів виведення субтитрів (в основному вікні/в окремому вікні) і чекбокса, що відповідає за прозорість.

Розділ «Плагіни» є головною новинкою останньої версії AVerTV.

Як і з підтримкою програми передач у форматі JTV, програмісти AVerMedia ліквідовували відставання від Beholder і GOTVIEW в цій області. Поки список стандартних модулів невеликий , але представники компанії обіцяють, що ними справа не обмежиться. Найбільш нетерплячі користувачі поки що можуть на свій страх і ризик спробувати вільно поширювані плагіни від Beholder.

Розділ з так і не виправленою назвою «Параметри входу» (логічніше було б замінити «входу» на «введення» або «управління») містить три підрозділи, що відповідають за налаштування клавіатури, пульту ДУ і кнопок/колеса стандартної трьохкнопкової миші. Підтримуються комбінації «кнопка миші + кнопка-модифікатор».

Розділ основних налаштувань пристрою дозволяє відключити будь-яке внутрішнє джерело, включаючи низькочастотні входи, і налаштувати стандарти для S — Video і композитного відеовходу. Тут також здійснюється вибір регіону.

Пошук аналогових каналів можливий як в антенному і кабельному діапазоні окремо, так і з їх об’єднанням. Збереження декількох призначених для користувача профілів доступне і тут.

У додаткових налаштуваннях можна знайти назву каналу (доступні для редагування і в загальному списку), частоту, індивідуальний стандарт колірності і чомусь поміщений сюди пошук по всьому діапазону частот.

Підтримуються призначені для користувача групи каналів.

Інші налаштування, що змінюються для кожного каналу індивідуально, викликаються за допомогою спеціальної кнопки на панелі інтерфейсу або за допомогою контекстного меню. Таким чином, до стандарту колірності і режимів звуку додаються яскравість, контрастність, відтінок насиченості, різкість, масштабування («неробоча область» згідно термінології AVerMedia) з незалежним налаштуванням по всіх напрямах, тип деінтерлейсингу (Bob, Weave, крайове згладжування і що з’явилася в AVerTV 6.4 прогресивна розгортка, що забезпечує кращу чіткість зображення) і назване «підвищенням якості відео» шумозаглушування (включене, вимкнене, автоматичний вибір).

Ще однією новинкою AVerTV 6.4 став пункт «Посилення кольору» («Video Color Enhancement» в оригіналі), що дозволяє додатково управляти насиченістю (окрім автоматичної роботи можливе ручне налаштування, якому, втім, може перешкодити помилка в локалізації, результатом якої стало незрозуміле «Згорнути» замість «Мінімум»). Результат представлений на скриншоті нижче, благо в програмі реалізовані демонстраційні режими з обробкою половини зображення і з розподілом вікна.

Використання декодеру NXP дозволило реалізувати ручне управління посиленням,  АРУ при тривалій паузі і фільтру згладжування для SECAM.

З AVerTV 6.3 перекочували 10-смуговий еквалайзер, налаштування балансу і роздільне регулювання гучності для лівого і правого каналів.

Багатоканальний попередній перегляд має підзаголовок «розумний» (Smart). Виражається це в призначеному для користувача виборі каналів для відображення у віконній матриці (сині «плюси» в списку каналів).

Для попереднього перегляду можна вибрати дозвіл (у нашому випадку тільки 720×576) і частоту дискретизації звуку.

Параметри потоку MPEG — 2 при роботі в режимі відкладеного перегляду (TimeShift, зрушення за часом) у AVerTV Hybrid Volar HD, на відміну від розглянутих раніше моделей, не допускають зміни дозволу, обмежуючись максимальними для аналогового мовлення 720×480/720×576 залежно від відеостандарту. Змінювати можна відеобітрейт (від 2000 до 15000 Кбіт/с, замість доступних в попередніх версіях 8000 Кбіт/с), аудіобітрейт (від 192 до 384 Кбіт/c) і частоти дискретизації (32, 44,1, 48 кГц). Можливе збереження буферного файлу.

До декількох стандартних профілів, представлених в розділі налаштувань запису, можна додавати призначені для користувача. На жаль, підтримка сторонніх кодеків, встановлених в системі, обмежена тільки DivX і XviD.

Як і у випадку з режимом відкладеного перегляду, відеобітрейт при використанні штатного MPEG -2-кодека тепер обмежений діапазоном 2000-15000 Кбіт/с. Це не відноситься до частоти дискретизації (доступні 32, 44,1 і 48 кГц) і аудіобітрейта (192-384 Кбіт/c). Окремо відмітимо можливість використання штатного програмного шумозаглушування не лише при перегляді, але і при записі.

Додаткові можливості

З додаткових можливостей слід зазначити мініатюрну галерею захоплених файлів і режим відтворення відеофайлів усередині/поза основним відеовікном «Картинка в картинці»/»Картинка поза картинкою» (PIP/POP).

Планувальник підтримує фоновий запис з відключеним звуком і режим відкладеного перегляду, як завдання. Існує можливість відключення комп’ютера/переходу в енергозбережний режим після виконання запланованого завдання. Розділ додаткових налаштувань дозволяє налаштувати такі параметри, як місце зберігання запису, формат і розбиття файлу для кожного завдання.

У цифровому режимі підтримуються субтитри

Доступна в контекстному меню (тільки у повноекранному режимі) опція Magic Video Effect, вона  відповідає за потенційно цікавий власникам широкоформатних моніторів панорамний вивід, у якому зображення з пропорціями 4:3 перетвориться для виводу на широкоформатний дисплей зі збільшенням спотворення від центру (спотворення мінімальні) до країв (спотворення максимальні).

До розряду корисних дрібниць можна віднести аналізатор спектру, що викликається за допомогою контекстного меню на дисплеї.

Підтримка управління живленням реалізована виключно через шину, підключення до роз’ємів кнопки живлення, як у тюнерів Compro і Beholder, не передбачено так само як і не передбачено яких-небудь додаткових налаштувань в штатному ПЗ. У зв’язку з цим, охочим використовувати цю функцію радимо уважно віднестися до опцій типу «Wake Up on PCI» в налаштуваннях BIOS системної плати.

Як вже говорилося вище, тюнер повністю поєднано з сервісом мовлення в мережу SnugTV.

Якість

Тюнер продемонстрував гарну якість прийому.

AVerTV Studio 809 забезпечує гарну якість зображення (різниця між декодерами останніх поколінь навряд чи буде помітною для звичайного користувача), зниження чіткості, що існувало раніше, внаслідок використовуваних методів деінтерлейсінга тепер обходиться вибором прогресивної розгортки в налаштуваннях каналу.

У специфікаціях SAA7231 заявлений апаратний 2D-фільтр для пригнічення шуму, проте в налаштуваннях драйвера доступ до нього відсутній. Проте, незважаючи на відсутність помітної візуальної різниці на ефірному сигналі між зображенням, отриманим за допомогою цього декодера і результатом роботи SAA7136/SAA7135, при апаратному дослідженні AVerTV Hybrid AirExpress вдалося виявити позитивний (для звичайного користувача, для перфекціоністів від відеозахоплення, що не терплять стороннього втручання в зображення, швидше негативний) ефект.

Зате ефект «вертикальних смуг», характерний для PCI -декодерів Philips/NXP серії SAA713x в деяких умовах, при тестуванні не спостерігався. Звичайно, результатів однієї моделі недостатньо для повної впевненості, але, якщо ця інформація підтвердиться (а для цього є всі підстави), то перехід на SAA7231 вирішує, мабуть, основну проблему декодерів того покоління, і в цьому сенсі його можна тільки вітати.

Нарікань на якість звуку в процесі тестування не виникло.

AVerMedia відноситься до виробників, що реалізували програмну емуляцію засобів апаратного стискування в MPEG — 2. Це дозволяє використовувати тюнер з мультимедійними інтерфейсами Windows XP Media Center Edition і Windows Vista. Що коректно працює на декодерах розробки NXP, автоматичне визначення стандарту колірності в цьому випадку страхує від потенційних проблем в умовах російського мовлення. Не перешкодила б підтримка Windows Media Center штатними пультами ДУ,що  реалізована у деяких конкурентів.

FM — тюнер

Програма використовує загальний інтерфейс для всіх режимів. У AVerTV 6.4 цифрова панель має два режими роботи — перемикання каналів і введення частоти.

Рекордів  AVerTV Studio 809 не ставить, по цьому параметру тюнер продемонстрував середні показники.

FM -режим має свої налаштування режиму зрушення за часом (використовується MPEG — 2). У однойменному розділі можна виставити бітрейт (192-384 Кбіт/с) і частоту дискретизації (32, 44,1, 48 кГц). Збереження буферного файлу доступне і тут.

Запис в MP3 штатними засобами підтримується тільки в Windows XP (обмежена системними параметрами 22 кГц 56 Кбіт/с, обмеження обходиться заміною стандартного кодека від Microsoft на повну версію Fraunhofer MPEG Layer — 3 codec або використанням альтернативних варіантів) у Windows Vista і Windows 7 через відсутність системного MP3 -кодека вибір зводиться до WMA, WAV і H.264.

Виведення RDS -інформації активується призначеною для цього кнопкою на панелі, відображення здійснюється в режимі рядка, що біжить.

Якість звуку в FM -режимі можна оцінити як гарну.

Пульт ДУ

У цій частині користувачів AVerTV Studio 809 чекає приємний сюрприз. Тюнер комплектується знайомим нам по AVerTV Duo Hybrid PCI — E пультом ДУ, спочатку призначеним для роботи з AVerMedia Center, але що з часом отримало повну підтримку в AVerTV 6. Незважаючи на більший в порівнянні з вже знайомими нам пультами розмір, ергономіка пульта знаходиться на дуже хорошому рівні, чому сприяють великі кнопки з інформативним натисненням, залежно від функціонального призначення, що відрізняються формою і розміром. Корисною особливістю є флюоресцентне підсвічування, що зустрічається у пультів для роботи з деякими моделями побутової техніки. Підтримка управління живленням дозволяє включати комп’ютер за допомогою пульту.

Живлення від двох елементів типорозміру AAA. Шарнірне кріплення кришки батарейного відсіку дозволяє уникнути її втрату.

Висновки

Плюси

— хороша якість прийому, зображення і звуку;
— підтримка всіх використаних відео- і аудіостандартів з автоматичним визначенням;
— декодування RDS;
— управління живленням комп’ютера;
— шумозаглушування;
-індивідуальні налаштування зображення, звуку масштабування і шумозаглушування для кожного каналу;
— підтримка телепередачі у форматі JTV;
— фоновий запис;
— можливість відключення комп’ютера/переходу в енергозбережний режим після завершення завдання;
— режим відкладеного перегляду TimeShift;
— багатоканальний попередній перегляд;
— багатовіконні режими відтворення файлів «Картинка в картинці»/»Картинка поза картинкою» (PIP/POP);
— підтримка Windows Windows XP/Vista/Windows 7 (32 — і 64-розрядних версій);
— підтримка сервісу SnugTV.

Мінуси

— обмежена підтримка сторонніх кодеків при записі;
— відсутність можливості роботи з джерелами компонентного сигналу.

AVerTV Studio 809 є хорошою ілюстрацією сучасних тенденцій в індустрії комп’ютерних TV -тюнерів. Збільшення міри інтеграції дозволило спростити конструкцію тюнера зі збереженням функціоналу. Якщо порівняти цю модель з AVerTV Studio 709, то зникнення додаткової обробки звуку компенсується апаратним шумозаглушуванням і відсутністю ефекту «вертикальних смуг», а комплектація тюнера одним з найзручніших на даний момент пультів ДУ забезпечує додаткову привабливість.

Вам понравиться

Добавить комментарий