Toshiba Satellite A660-156

Мультимедійна домашня серія Satellite A з усього асортименту мобільних комп’ютерів компанії Toshiba є однією з найбільш суперечливих. Всі, хто бачив цю лінійку, діляться на два абсолютно протилежних табори. Одні ненавидять ці ноутбуки, а іншим вони страшенно подобаються, третього не дано. Вся справа в дизайні, точніше матеріалах: весь корпус лептопа практично цілком складається з вугільно-чорного глянсового пластика. Вирішивши покласти край всім цим нескінченним спорам, компанія Toshiba випустила модель Toshiba Satellite A660-156, яка зможе стати компромісом для двох протиборчих таборів.

Лептоп упакований в традиційну для даного виробника білу витягнуту коробку. Ручок для зручності перенесення ноутбука немає. Зате на бічній грані є докладна наклейка з описом конфігурації, що знаходиться всередині моделі. Комплектація Toshiba Satellite A660-156 виявилася цілком традиційною:

• ноутбук (2310);

• акумулятор (310 г.);

• адаптер живлення мережний шнур (500 г.);

• керівництво з безпечної та зручною роботі;

• керівництво користувача;

• умови обмеженою світової гарантії (термін гарантії 1 рік);

• короткий посібник.

Набір, який йде в комплекті з Toshiba Satellite A660-156, включає в себе лише самі основні компоненти, а щось додаткове доведеться купувати за окрему плату.

Модель Toshiba Satellite A660-156 знаходиться у продажу з попередньо встановленою заводським способом ОС Windows 7 Home Premium (64-bit, RUS). Ніяких дисків з комплектом дистрибутива з ноутбуком не поставляється. Вся копія програмного середовища знаходиться на спеціальному прихованому розділі жорсткого диска.

ПРОДУКТИВНІСТЬ

Ноутбук Toshiba Satellite A660-156 працює під управлінням дво ядерного процесора останнього покоління — Core i5-430M. Кожне його ядро (Arrandale) працює на частоті 2260 МГц, а в режимі Turbo Boost частота збільшується до 2533 МГц. Кеш третього рівня становить 3 Мб. Максимальний термопакет — 35 Вт. Процесор підтримує Enhanced Intel SpeedStep, Idle State, Execute Disable Bit, Intel 64 Architecture, а також Intel Virtualization і Trusted Execution. У роботі Core i5-430M керується повним набором SIMD-інструкцій: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE 4.1, SSE 4.2.

Головна відмінність нових процесорів від попередніх версій — це двух кристальна структура. Суть даного рішення в тому, що в єдиному корпусі розташовані одразу ж два кристали. Перший — це виконаний за стандартом 32-нм сам процесор. Другий кристал виконаний вже за нормами 45-нм техпроцесу і містить в собі вбудоване графічне ядро, контролер пам’яті і контролер PCI Express. Таким чином, відбувається майже повне злиття процесора і системної логіки.

Ще однією з найбільш цікавих технологій Core i5-430M можна вважати розробку під назвою Simultaneous MultiThreading — віртуальна багато поточність. Вона дозволяла виконувати одному ядру два потоки інструкцій одночасно, що збільшувало продуктивність. Завдяки SMT, додатки з підтримкою багато поточності отримують вичерпну базу для реалізації закладених у них можливостей, скорочуючи час обробки поставлених завдань.

Процесор Core i5 впритул наблизився до топовим CPU покоління Penryn, навіть незважаючи на їх більш високу робочу частоту. Все це дозволяє з упевненістю сказати, що продуктивності Core i5-430M із запасом вистачить для більшості домашніх завдань, починаючи від простого веб-серфінгу і роботи з документами, і закінчуючи кодуванням / декодуванням мультимедійних файлів і складними математичними розрахунками.

В якості керуючого набору мікросхем використовується вже звичний для нас чіпсет Intel HM55. Як ми вже говорили, компанія Intel в новому поколінні CPU провела часткове злиття системної логіки і процесора. Таким чином, чіпсет виявився звільнений від левової частки обов’язків. З решти функцій можна відзначити вбудоване звукове ядро Intel High Definition (HD) Audio і підтримку мережевого контролера з максимальною швидкістю до 1000 Мб / с.

Оперативна пам’ять Toshiba Satellite A660-156 складається з двох ідентичних модулів, сумарний обсяг яких складає 4096 Мб.

Стандарт DDR3 є самим економічним в плані споживання енергії, але має і більш високі таймінги, які компенсуються високою робочою частотою. 4 Гб буде цілком достатньо для домашнього мультимедійного ноутбука, але при бажанні їх можна збільшити до 8 Гб, саме це максимально допустимий обсяг для вбудованого в процесор контролера пам’яті. Встановлена 64-бітна версія ОС дозволяє використовувати весь обсяг ОЗП без будь-яких обмежень.

ВІДЕО ПІДСИСТЕМА

Теоретично графічна система ноутбука Toshiba Satellite A660-156 складається з двох відео карт. Перша — це інтегрована безпосередньо в процесор Intel GMA HD, а друга — це дискретний чіп nVidia GF GT 330M. Але справа в тому, що можливості перемикання між ними немає, тому про інтегрований відео чіп можна забути.

Графічний адаптер GT 330M виготовлений за нормами 40-нм тех процесу. Віде окарта використовує систему з 48 об’єднаних (уніфікованих) конвеєрів. Неприємним сюрпризом стало те, що ядро відео карти працює на занижених частотах — 500 МГц проти стандартних 575 МГц. Ну а інші параметри залишилися незмінними: конвеєр піксельних шейдерів працює на частоті 1210 МГц, пам’ять стандарту DDR3 — на частоті 790 МГц.

Технологія TurboCache дозволяє використовувати nVidia GT 330M до 2745 Мб відео пам’яті за рахунок власних 1024 Мб і 1721 Мб системної пам’яті. Шина пам’яті має 128-бітний інтерфейс. Апаратно декодується MPEG-2/DVD, WMV9 (VC-1) та H.264 (AVC). Декодування реалізовано за допомогою технології NVIDIA PureVideo, яка являє собою поєднання ядра відео обробки в NVIDIA GPU і ПО в драйверах NVIDIA ForceWare. GPU підтримує технологію PhysX, яка дозволяє розвантажити ЦП від частини обробки фізики і віддати її ГП. Ще однією особливістю нових відео карт є підтримка технології CUDA. Ця програмно-апаратна обчислювальна архітектура NVIDIA, заснована на розширенні мови Сі, дає можливість організації доступу до набору інструкцій графічного прискорювача і управління його пам’яттю при організації паралельних обчислень. Тобто можна використати графічний процесор для неграфічний розрахунків. Технологія нова, але має великий потенціал, тому що багато ядерність GPU дозволить значно прискорити всі типи обчислень.

КОРПУС

Плавні обводи зовнішнього вигляду Toshiba Satellite A660-156 простежується чіткий зв’язок з попередніми серіями. А ось матеріали змінилися кардинально. Весь корпус виконаний з пластика, який є чимось середнім між матовим і глянсовим. Від першого дісталася практичність, а від другого — гарний зовнішній вигляд. Крім того, пластик має рельєфну текстуру, яка служить додатковим захистом від відбитків, та й виглядає таке рішення дуже добре.

Верхня панель не має ніяких фіксаторів, що утримують її в закритому положенні. Нижня і верхня панелі мають скоси на торцях, і в закритому стані між ними утворюється значного розміру виїмка, завдяки якій не потрібно ніяких додаткових виступів для зручності підняття кришки.

Робоча внутрішня поверхня Toshiba Satellite A660-156 являє собою той же глянцево-матовий пластик з рельєфною текстурою, що і на кришці лептопа. Ну а в цілому, інтер’єр дуже схожий на попередні моделі даної серії.

Прямо під екраном, в протилежних кутках розташувалися динаміки. Вони порівняно масивні, оточені по периметру хромованим ободом. Вбудовані колонки закриті мілко перфорованими вставками. Якість звучання вбудованої акустичної системи чудове: звук голосний, чистий з позначеним ВЧ-діапазоном і басами. Це навело на думку про існування вбудованого сабвуфера. Але «низько частотників» немає, якісне звучання — це заслуга динаміків компанії Harman / Kardon, фахівці якої здатні «витягувати» хороший звук при мінімальних розмірах і повній відсутності акустичних камер. Підсумок: відмінно звучить і музика, і звуки ігор.

Між динаміками розташований невеликий «центр управління», що складається із сенсорних клавіш і однієї апаратної, яка відповідає за включення живлення. Всі сенсорні клавіші підсвічуються молочно-білим світлом, таким же світиться і логотип серії на передній панелі. До речі, одна із сенсорних кнопок безпосередньо відповідає за включення і виключення загальної внутрішньої ілюмінації ноутбука. Так що під час перегляду фільму або просто, коли набридне, можна відключити підсвічування одним натисканням.

Рамка, навколо матриці, в порівнянні з минулими поколіннями серії стала візуально тонше. У верхній частині обрамлення дисплея розташований блок з вбудованою веб-камери і мікрофону. Камера має максимальний дозвіл 1,3 Мп, так що багато чекати від неї не варто, хоча вона відмінно підійде для відео дзвінків. Зображення вона видає середню, в основному з-за невисокої якості оптики: зображення виходить злегка розмитим, до того ж помітний цифровий шум. Зліва від камери є індикатор роботи — синій світло діод. Виробник докладає також використовувати веб-камеру для входу в систему, ваше обличчя при цьому стає унікальним паролем.

Якість зборки ноутбука на традиційному для Toshiba високому рівні. Рівномірні стики, мінімальні зазори, акумулятор чітко зафіксований в своєму відсіку. При спробах скручування і здавлювання корпус не видає ніяких звуків.

Дизайн нової серії виглядає дуже привабливо і цікаво за рахунок використання нетривіального пластику, саме він додає індивідуальність зовнішності Toshiba Satellite A660-156. Ноутбук обов’язково приверне до себе увагу оточуючих.

КЛАВІАТУРА І ТАЧПАД

Клавіатура одночасно схожа і не схожа на ті пристрої, які використовувалися в попередніх моделях даної серії. Перша відмінність — це сама конструкція, яка зроблена в модному нині стилі роздільних клавіш. Тому самі клавіші стали трохи менше за площею, але, за рахунок відстані між ними друку це не заважає. Матеріал кнопок такий же матово-глянсовий, як і корпус, тільки гладкий. Сама поверхню клавіш не плоска, як раніше, а трохи ввігнута під подушечки пальців для зручності набору тексту. Розташування кнопок майже стандартне, і якщо у вас це перший ноутбук після настільного ПК, то звикання пройде швидко і безболісно. Хоча лівий Shift укорочений, і користуватися їм не так зручно. Дуже зручно розташовані керуючі клавіші-стрілки: вони виділені в окремий блок. Російська і англійські розкладки нанесені однаковим кольором — сірим. Велика діагональ екрану дозволила доповнити основний клавішний масив ноутбука повноцінним цифровим блоком.

Працювати з клавіатурою Toshiba Satellite A660-156 дуже зручно. Натискання клавіш чітке і одночасно м’яке, кнопки при цьому зовсім не гримлять. Хід невеликий, але з добре відчуваємим опором. Пристрій введення прогинається при тиску, і особливо це помітно в правій частині — над приводом. Але в роботі це ніяк не заважає.

Сенсорна панель трохи зміщена до лівого краю, розташована по центру літерного блоку клавіш і знаходиться на одному рівні з підставкою для зап’ясть. Поверхня вбудованого маніпулятора злегка шорстка й при довгій роботі з тачпадом палець втомлюється. На тачпад немає ніяких позначень областей прокруток, але вертикальний і горизонтальний скролінг присутні. Також є підтримка технології мультитач. У верхньої кромки сенсорної панелі вбудована світло діодна лампа на всю її ширину, а трохи вище знаходиться кнопка, що дозволяє легко і швидко при необхідності відключити маніпулятор.

«Мишачі» клавіші маніпулятора змінилися. Раніше вони виглядали як величезна металева колба, вдавлені в поверхню, тепер же їх зовнішній вигляд став більш класичним. Натискаються вони зовсім безшумно.

ПОРТИ І КОМУНІКАЦІЇ

Модель Toshiba Satellite A660-156 має непоганий набір інтерфейсів. Через специфічне кріплення кришки задній торець вільний від роз’ємів, те ж стосується інших граней, але пройдемося по них по порядку.

На правій стороні розташувалися: порт для замка Кенсінгтона, DVD-привод, роз’єм для підключення зарядного пристрою, два горизонтальних порту USB і пара стандартних аудіо роз’ємів.

На передньому торці можна знайти картрідер 6-в-1 (SD Card, Memory Stick, Memory Stick Pro, MultiMedia Card, xD-Picture Card, SD IO) і CIR-порт.

Залишилось тільки подивитися на лівий бік: USB-порт, поєднаний eSata / USB, над ними — слот ExpressCard для карт розміром 34 мм; далі йдуть: роз’єм для підключення вбудованого мережного адаптера до локальної мережі, HDMI і VGA-порт.

Всі порти USB підтримують технологію Sleep and Charge, що включається за допомогою утиліти Toshiba HWSetup. Ця функція дозволяє заряджати всілякі пристрої типу плеєрів і телефонів від USB-порту навіть при вимкненому ноутбуці.

Тепер про недоліки. При підключенні зовнішньої мишки виникне проблема «куди подіти заважаючі під руками дроти» від підключених пристроїв до аудіо роз’єми і USB-портам на правій стороні. До речі, в процесі тестування, при «Безпечному вилучення пристрою» ці порти просто відключалися, і активувати їх назад можна було тільки після перезавантаження. І в кінці можна відзначити, що використання слота ExpressCard повністю перекриє доступ до розташованих під ним роз’ємів.

За бездротовий зв’язок відповідає вбудований модуль Wi-Fi стандарту 802.11 b / g / n і адаптер Bluetooth 2.1 EDR, обидва виробництва компанії Broadcom.

ДИСПЛЕЙ

У Toshiba Satellite A660-156 встановлена глянсова матриця з діагоналлю 16 «і максимальною роздільною здатністю 1366х768 пікселів. Співвідношення сторін кінематографічне — 16:9, що робить перегляд фільмів набагато комфортніше. Гумові наліпки по периметру рамки не допустять прямого контакту матриці і клавіатури в закритому стані ноутбука. Рівень яскравості підсвічування регулюється у великих межах, але позицій всього вісім. Для більш економного витрати електроенергії використовується технологія LED-підсвічування.

Останнім часом виробники ноутбуків повсюдно ставлять екрани вельми посередньої якості. Максимальна яскравість тестованого зразка не дотягує до 175 nit, а контраст при цьому навіть менше 100. Це дуже погано, тим більше враховуючи, що мова йде про мультимедійний ноутбуці. І це навіть не кажучи про погану рівномірності підсвічування екрану. Картинка на екрані виглядає тьмяною, а перенесення кольорів зовсім не радує своєю достовірністю.

ОПТИЧНИЙ ПРИВІД І ЖОРСТКОГО ДИСКА

Оптичний привід HL-DT-ST DVDRAM GT30N розроблений спільно HITACHI і LG. Пристрій працює з будь-якими CD і DVD дисками. З використовуваних технологій може похвалитися тільки підтримкою Layer jump recording (LJR) для двошарових дисків DVD-R, що надає можливість мульти сесійного запису даних, що поліпшує сумісність при читанні і дозволяє використовувати обсяг даних до 8,5 Гб. При читанні і запису інформації привід видавав цілком звичайні звуки, аніскільки не подразнюють.

Для зберігання інформації використовується жорсткий диск Toshiba MK5065GSX об’ємом 500 Гб. За своїми характеристиками це звичайний пристрій подібного класу: 2,5 «, SATA-інтерфейс, розмір кеш-пам’яті — 8 Мб, швидкість обертання шпинделя — 5400 об / хв.

Конструктори Toshiba забезпечили ноутбук системою захисту жорсткого диска. Система слідкування Toshiba HDD Protection, в основі якої знаходиться 3D-акселерометр, в режимі реального часу визначає вільні падіння, удари і вібрацію. У таких випадках головка жорсткого диска швидко відводиться від пластин, що запобігає пошкодженню даних.

Весь обсяг у 500 Гб представлений єдиним розділом. Так останнім часом надходить велика частина виробників, за винятком хіба що Samsung. У разі повторної системи доведеться шукати, куди перенести всі накопичені сотні гігабайт інформації. Щоб позбавити себе від цього головного болю, радимо відразу після покупки записати на диски копію програмного середовища ноутбука і після цього пере розбити простір вінчестера більш раціональним способом.

ТЕПЛОВИДІЛЕННЯ

В офісному режимі шум кулера Toshiba Satellite A660-156 практично не чутний. При зростає навантаження на систему відбувається різкий стрибок перемикання режиму охолодження, і шум стає набагато помітніше. Основне отвір тепловідведення знаходиться на лівому торці, температура повітряного потоку біля грат радіатора становить 50 °.

БАТАРЕЯ

У ноутбуці встановлена Li-Ion батарея, потужністю 48 Вт * ч (10,8 В, 4400 мАг). Це стандартна ємність батареї для ноутбука даного класу.

ВИСНОВОК

Нове покоління серії Satellite зовні вийшло просто відмінним. Матово-глянсовий корпус з рельєфною текстурою притягує до себе погляди оточуючих як магнітом. У даному аспекті дизайнери компанії Toshiba проробили відмінну роботу. Що стосується конкретно ноутбука Toshiba Satellite A660-156, то завдяки гарній конфігурації, він може сміливо претендувати на роль основного комп’ютера в будинку.

Плюси:

— Оновлений зовнішній вигляд;

— Місткий жорсткий диск;

— Хороша продуктивність;

— Якісна аудіо система;

— Зручна клавіатура.

Мінуси:

— Низька якість екрану;

— Занижені частоти відео карти;

— Малий час автономної роботи;

— Бідна комплектація.

Вам понравиться

Добавить комментарий