Огляд ноутбука ноутбука ASUS N61DA

16 дюймів — середній варіант між великими 17-дюймовими ноутбуками, розрахованими на використання вдома, і 15-дюймовими мобільними помічниками.

Ще кілька років тому для домашніх розваг використовувалися тільки стаціонарні комп’ютери, а ноутбуки не могли порадувати своїх власників достатньою потужністю. Сьогодні створюється безліч ноутбуків, які можуть змагатися в продуктивності з традиційними стаціонарними комп’ютерами. ASUS N61DA з їх числа.

Ноутбуки ASUS N61DA позиціонуються виробником як модель, розрахована на домашньо-розважальне застосування. Подивимося, чи не безпідставне таке твердження.

Дизайн

Дизайн ноутбуків ASUS N61DA — класичний і строгий. Ми вже зустрічали його в інших модифікаціях лінійки N61. Глянцева кришка і рамка навколо екрану, звичайно, виглядають дуже ефектно, але цей ефект триває  недовго: ці поверхні відмінно збирають відбитки пальців.

Піддоленеву область, на щастя, зробили матовою. Вона гладка і відбитки пальців на ній практично непомітні. Стильні металеві грати над клавіатурою — фірмова деталь усієї лінійки N61 — приховують вбудовану аудіосистему. До речі, вона приємно дивує потужністю.

Кути ноутбука злегка закруглені. Завдяки цьому простому дизайнерському рішенню лептоп не виглядає громіздким. Вага 2,8 кг в сумі з діагоналлю 16 дюймів роблять ноутбук не занадто мобільним, але Ви можете легко брати його з собою в офіс або на дачу.

Порти

Подорож по корпусу ноутбука продовжимо перерахуванням портів і роз’ємів.

На ліву грань винесли роз’єм для підключення живлення, порти VGA і HDMI для підключення зовнішнього монітора, ExpressCard, 1 порт USB і перемикач для включення/виключення модуля безпровідного зв’язку.

На правій грані — оптичний привід DVD±RW Super Multi, E — SATA, ще один USB і стандартні аудіороз’єми.

Задня грань повністю зайнята батареєю, а на передній розташувався картрідер.

На дні ноутбука видно вентиляційні отвори. Вони розміщені біля переднього краю ноутбука, так що краще не тримати лептоп на колінах, щоб не закривати ці отвори. Стійкість ноутбука на рівних поверхнях забезпечують 4 великі гумові ніжки. На дні видно дві кришки, одна з яких закриває жорсткий диск, а під другою розташовуються пам’ять, відеокарта, процесор, адаптер безпровідного зв’язку.

Екран, динаміки

16 дюймів — досить великий розмір екрану. Він чудово підійде і для тих, хто любить грати в ігри, і для любителів кіно і фотографій. Максимальний дозвіл — 1366×768 пікселів. Поверхня екрану глянцева. Картинка соковита і яскрава, контрастність теж на рівні.

Ноутбук може показати відмінний запас яскравості екрану. Яскравість безпосередньо залежить від кута огляду, причому широким кут огляду не назвеш. Втім, цим грішать більшість аналогічних моделей.

Динаміки Altec Lansing на цей раз показані в усій красі. Високі і середні звуки ноутбук передає відмінно, з басами, звичайно, проблеми. Для інструментальної музики і музичного оформлення до фільмів цього більш ніж достатньо.

Клавіатура

Клавіатура в ноутбуку повнорозмірна, хоча було б дивним, якби в ноутбуках такого розміру була б інша. У правій частині — цифровий блок, який можна використовувати як додатковий маніпулятор в комп’ютерних іграх або для введення числових даних.

Тачпад підтримує маніпуляції трьома пальцями. Відмінно працює прокрутка, масштабування, перетягання віконець. На металевих гратах над клавішами — 5 фірмових додаткових клавіш для управління системою споживання енергії запуску і зупинки відтворення мультимедійних файлів, зміни гучності, відключення динаміків. Функції під клавішами підписані, так що розберетеся без зусиль.

Кнопка включення ноутбука — на цих же гратах справа. Вона велика і оточена світлодіодним підсвічуванням. Основні світлодіоди-індикатори — під тачпадом. Вбудоване підсвічування і в бічні грані ноутбука (у тій частині, де є металеві грати).

Продуктивність і застосування

При написанні огляду розглядався ноутбук Asus N61DA (N61DA — P920SFHDAW). В ньому стоїть чотирьохядерний процесор AMD Phenom II Quad — Core з частотою 1,6 ГГц, 4 Гб оперативної пам’яті DDR3, дискретна відеокарта ATI Mobility Radeon HD5730. Для чого ж вистачить цього набору?

Можете чекати від ноутбука миттєвої реакції на Ваші дії, навіть якщо Ви працюєте відразу з декількома програмами. Відеокарту, встановлену в лептопі, можна віднести до категорії «вища за середнє». Вона має хороше співвідношення потужності і продуктивності, а користувачів може порадувати можливістю працювати зі складною графікою.

Чи варто говорити, що ноутбук легко впорається з усіма офісними додатками. Ви зможете комфортно працювати з Photoshop, обробляючи відразу цілий пакет зображень. Ноутбук відмінно підготовлений і для зустрічі з сучасними комп’ютерними іграми: навіть найважчі з геймерских новинок підуть на нім без проблем.

Загалом, можна погодитися з визначенням ASUS N61DA, як мультимедійного лептопа для домашнього використання. Він універсальний і впорається з будь-якими програмами, які можуть Вам знадобитися.

Вам понравиться

Добавить комментарий