NVIDIA кидає виклик ATI

NVIDIA GeForce GTX 465 була створена офіційно зовсім нещодавно, проте деяким вже вдалося наблизитись до зразків від партнерів NVIDIA і протестувати. Що ж вийшло у зеленої компанії? Хоча продукція і подешевшала GeForce GTX 470, вона все таки не стала надто популярною, але все-таки залишається гарною відео картою середнього цінового діапазону.

Характеристики 

Архітектура та ж сама, що і у Fermi GF100, використаному в GeForce GTX 470 і GTX 480. При цьому кількість універсальних процесорів, які NVIDIA гордо іменує CUDA Cores (Ядра CUDA), скорочено до 352 штук проти 448 у GeForce GTX 470. Це, звичайно, не може не відзначитись на продуктивності. Як і старші моделі, GeForce GTX 465 підтримує 3D Vision, PhysX, DirectX 11, SLI і, і звичайно ж, CUDA. Частота ядра складає 607 МГц, частота пам’яті — 3206 МГц GDDR5, а частота ядер CUDA — 1215 МГц. Частотна формула точно така ж, як і в GTX 470 — вся відмінність у кількості універсальних процесорів.

Референтна відео карта NVIDIA GeForce GTX 465

Охолодження

Відео карта GeForce GTX 465 Good Edition, як ми вже згадували, працює на стандартних частотах:  607/1215/3206 Мгц. При цьому, якщо стандартна GTX 465 оснащується такою самою турбінною системою охолодження, як і референтна GTX 470, то відео плата від Gainward оснащена подвійною системою охолодження з двома вентиляторами, «проганяє» повітря через значний алюмінієвий радіатор з тепловими трубками до поверхні друкованої плати.

Обидва вентилятори мають крильчатку діаметром 80 мм. Система охолодження знайома нам по іншим відео картам Gainward, і ми можемо з упевненістю стверджувати, що вона куди ефективніша стандартної СО, правда, для неї не завадить хороший вентильований корпус: адже вона не видуває нагріте повітря. Показник системи охолодження знаходиться на середньому рівні, але, в будь-якому випадку, вона тихіша, ніж штатна референтна СО.

Порти 

На картинці для порівняння референтна Gainward GeForce GTX 470 і героїня сьогоднішнього тестування — Gainward GTX 465 Good Edition. Видно, що GTX 465 сильно коротша, але їй все також потрібно два порта живлення. На бічній стороні знаходяться два порта для підключення містків SLI — відповідно, з таких відео карт можна зібрати систему 3-Way SLI. Про те, скільки така система буде споживати енергії, ми враще промовчимо. Хоча навіщо — адже максимальне енергоспоживання NVIDIA GeForce GTX 465 відоме і складає всього лише 200 Вт — набагато більше, ніж у явно більш швидкого Radeon HD 5870. Система 3-Way SLI буде споживати ніяк не менше 800 Вт — адже для розкачки такої системи буде потрібно процесор не слабший за Intel Core i7 975.

На торці відео карти розташовані порти введення / виводу і вихід радіатора. Список портів включає в себе два порти DVI, один HDMI і один DisplayPort, поступово набирає популярність. На жаль, це не ATI, і підключити за один раз до відео карти NVIDIA можна тільки два монітори. Закінчимо з дизайном і перейдемо до тестів, яких, на жаль, багато зробити не вдалося.

Продуктивність і висновки

У Dirt 2 відео карта при будь-яких налаштувань показує гарні результати. Бали на її користь.

У шалено вимогливій грі  Metro 2033 з 16-кратним згладжуванням і високим рівнем налаштувань Gainward GTX 465 Good Edition вже, все ж таки, гальмує, особливо в FullHD.

Але згадаємо цінник відео карти: 279 доларів. За ці ж гроші можна купити Radeon HD 5850, який, звичайно, не такий хороший, але в Metro 2033 на таких налаштуваннях грати і зовсім не дозволяє. Так що GTX 465 вийшла цілком вдалою для NVIDIA, а ATI слід поквапитися з випуском нової лінійки відео карт, інакше вони ризикують втратити вагому ринкову частку.

Вам понравиться

Добавить комментарий