HP TouchSmart tm2-2050er

HP TouchSmart tm2-2050er. Цей ноутбук не так давно поповнив лінійку планшетних комп’ютерів HP і є своєрідною роботою над помилками попереднього покоління даної серії.

Коробка ноутбука виглядає як великий чорний картонний куб. У верхній частині упаковки є ручка для зручності транспортування. Комплектація HP TouchSmart tm2-2050er виявилася такою:

• ноутбук (1750 р);

• акумулятор (320 г);

• адаптер живлення + мережевий шнур (430 г);

• пакет паперової документації;

• зовнішній привід для DVD-дисків;

• чохол для ноутбука;

• перо для рукописного введення та малювання;

• керівництво швидкого старту.

Всі ноутбуки даної серії надходять в роздріб з попередньо встановленою заводським способом Windows 7 Home Premium (64-bit, RUS). Ця версія операційної системи має підтримку ряду технологій, які використовуються сенсорним екраном. На жаль, разом з операційною системою стартує цілий букет різних програм і утиліт. Не всі вони «однаково корисні», так що можна після покупки переглянути список автозавантаження і видалити з нього все непотрібне. Дисків з копією програмного середовища в комплекті не виявилося, з урахуванням наявності в комплекті поставки зовнішнього приводу оптичних дисків, зайвими вони б точно не були. Як заміну дисків відновлення виробник записав на спеціальний прихований розділ жорсткого диска образ усього програмного середовища, з якого можна відновити як всю систему цілком, так і певні драйвера або програми.

ПРОДУКТИВНІСТЬ

Трансформер HP TouchSmart tm2-2050er побудований на базі CULV-платформи, в основі якої лежить двоядерний процесор Intel Pentium U5400, який має два ядра з тактовою частотою 1200 МГц. В 4 потоки обробляти дані він не може — маркетологи позбавили його технології HyperThreading. Логічно, що про підтримку Intel Turbo Boost мови немає — це привілей більш старших процесорів Core i.

Smart Cache процесора становить 3 Мб, а в роботі U5400 керується урізаним набором інструкцій: MMX, SSE1, SSE2, SSE3, SSSE3 і EM64T. З корисних технологій присутні Execute Disable Bit, Intel Fast Memory Access, Intel Flex Memory Access і, звичайно ж, вкрай необхідна Enhanced Intel SpeedStep. Контролер пам’яті процесора «урізаний», і підтримує DDR3 пам’ять тільки з частотою до 800 МГц. Тобто, по суті, це Core i3 330UM, позбавлений технології віртуалізації і Hyper Threading.

Для низько вольтажного рішення, процесор Intel Pentium U5400 володіє відмінною продуктивністю. Його потужності з запасом вистачить для нормальної роботи в Windows 7, звичайних офісних завдань, веб-серфінгу, а також для роботи в таких графічних редакторах, як Photoshop.

Оперативна пам’ять ноутбука HP TouchSmart tm2-2050er в обсязі 3072 Мб встановлена стандарту DDR3 PC3-10700.

На жаль, процесор не дозволяє «розвернутися» оперативній пам’яті на повну потужність і обмежує її частоту до 800 МГц, що відповідає стандарту DDR2. Встановлений обсяг у 3 Гб можна назвати достатнім, але якщо планується працювати на HP TouchSmart tm2-2050er з такими програмами, як Photoshop, то варто задуматися про заміну одно гігабайтного модуля мінімум на вдвічі більший, тим більш встановлена 64-бітова версія ОС дозволяє використовувати ОЗУ без будь-якого обмеження.

Відеопідсистема

Відеопідсистема HP TouchSmart tm2-2050er є гібридною графікою: сукупність інтегрованого безпосередньо в процесор графічного ядра Intel GMA HD і більш продуктивного дискретного рішення ATI Mobility Radeon HD 5450.

Інтегрований Intel GMA HD використовує систему з уніфікованих конвеєрів. У порівнянні з Intel GMA 4500, продуктивність нової вбудованої графіки дещо зросла за рахунок збільшення блоку скалярних обчислень з 10 до 12. Як і раніше немає підтримки нового DirectX 11 — підтримуються тільки десята і дев’ята версії API. Але за великим рахунком це не так важливо, адже в будь-якому випадку продуктивності даної відео карти недостатньо для комфортної кількості FPS в іграх покоління DirectX 10, не кажучи вже про одинадцяте покоління. Розміщення графічного чіпа на одному кристалі з контролером пам’яті дозволяє робити обмін даними на швидкості 17,1 Гб / с і знизити до мінімуму затримки при роботі з пам’яттю.

Інтегрований у процесор графічний чіп Intel Graphics Media Accelerator HD, так само як і сам процесор, був також дещо «урізаний» для більш економного витрачання енергії батареї. Як відомо, GMA HD підтримує технологію Graphics Dynamic Frequency, яка аналогічно SpeedStep для процесора динамічно змінює частоту ядра. Для низько вольтажного процесора значення базової частоти тепер становить 166 МГц (проти 500 Мгц у повноцінних), а максимальне значення — 500 МГц (проти 667 Мгц у повноцінних). Зменшення базової частоти добре позначається на енергоспоживанні процесора в цілому. Для адаптера використовується загальна системна пам’ять  в обсязі до 1274 Мб.

Основна функція даного графічного ядра — це мінімальне споживання енергії, підтримка всіх можливостей інтерфейсу Aero і відтворення відео-контенту високої чіткості. З усім цим Intel Graphics Media Accelerator HD справляється на «відмінно». А от для ігор стане в нагоді більш продуктивне рішення ATI Mobility Radeon HD 5450.

Цей відеоадаптер є трохи урізаною по робочій частоті ядра копією ATI Mobility Radeon HD 5470. «На борту» у рішення 80 потокових обробників (16 п’яти мірних ядер), частота ядра становить 675 МГц (у HD 5470 — 750 МГц). Так як графіка позиціонується як «початкова ігрова», то обмежена всього 64-бітної шиною пам’яті. Обсяг розпаяної на борту пам’яті становить 512 Мб стандарту DDR3 (800 МГц), а за допомогою технології Hyper Memory цей об’єм можна збільшити до 1722 Мб за рахунок загальної системної пам’яті.

Адаптер підтримує DirectX 11, Shader 5.0 і OpenGL 3.2. ATI Mobility Radeon HD 5450 використовує відео технологій Avivo HD і UVD (Unified Video Decoder) другого покоління. UVD 2 підтримує повне побітове потокове декодування форматів H.264/MPEG-4 AVC і VC-1. До того ж карта підтримує дуал-відео потокову обробку і режим «Картинка-в-Картинці». Простіше кажучи, ці розробки дозволяють проводити обробку відео безпосередньо в ядрі відео карти, розвантажуючи тим самим процесор.

За продуктивністю тестуєма відеокарта знаходиться дуже близько до HD 5470, і в цілому дозволяє комфортно грати практично в усі сучасні ігри стандарту DirectX 9 на високих налаштуваннях. При використанні більш технологічного DirectX 10 / 11 доведеться знизити деталізацію і налаштування графіки. І в цілому, можна сказати, що для такого невеликого лептопа, продуктивність відео підсистеми відмінна, одна з кращих в даному класі ноутбуків.

Переключення між адаптерами здійснюється звичайним «дідівським» способом — через правий клік по робочому столу.

Перемикання відбувається апаратно, а не програмно, як у nVidia Optimus, що має ряд недоліків: при перемиканні адаптерів дисплей «моргає», а саме перемикання вимагає закриття всіх графічно активних додатків.

КОРПУС

На відміну від інших планшетних ноутбуків, корпус HP TouchSmart tm2-2050er зроблений з використанням покритого гравіюванням алюмінієвого сплаву з якимось рожевим відтінком. Використання металу робить корпус дуже практичним: відбитки не затримуються на такій поверхні. Але у такого рішення є і недоліки — це додаткова вага апарату. HP TouchSmart tm2-2050er важить більше двох кілограм, а для подібного мобільного ноутбука — це досить багато.

Робоча область тестованого зразка така ж металева, як і кришка. Відразу кидається в очі повна відсутність додаткових кнопок, виробник сховав їх досить грамотно. Дві хромовані кнопки (включення харчування й активація Wi-Fi) знаходяться на правому торці. До речі, конструктивно вони розрізняються: перша виконана у вигляді повзунка, а друга у вигляді звичайної кнопки. На правому торці екрана знаходиться сканер відбитків пальців і клавіша зміни орієнтації екрану. Ось, в принципі, і все.

Матриця ноутбука накрита цільним аркушем скла, створюючи тим самим без рамну конструкцію, що не дуже практично з урахуванням позиціонування апарату — блискуча поверхня по краях екрану постійно буде покриватися товстим шаром відбитків. У верхній частині обрамлення знаходиться вічко вбудованої веб-камери TrueVision з максимальною роздільною здатністю 0.3 Мп. Високої якості зображення від цього пристрою чекати не варто, але для відео дзвінків буде достатньо. У нижній частині обрамлення знаходиться вбудована акустична система виробництва компанії Altec Lansing. Якість звучання фірмової акустики дуже хороше. Динаміки видають чистий звук, і навіть на максимальній гучності немає ніяких перекручувань або деренчання.

Екран закріплений на єдиному металевому шарнірі, який дозволяє повернути дисплей на 180 градусів, опустити на клавіатуру і перетворити модель HP TouchSmart tm2-2050er в планшетний комп’ютер. Від мимовільного обертання екрану в горизонтальній площині захищають два невеликих штифта.

Днище HP TouchSmart tm2-2050er виконано із звичайного товстого шорсткого пластика. На підставі ноутбука знаходяться два відсіки, що приховує під своїми кришками жорсткий диск, слоти для оперативної пам’яті і модуль Wi-Fi.

Збірка ноутбука дуже високої якості. Завдяки використанню металу, панелі HP TouchSmart tm2-2050er відмінно протистоять тиску і практично не прогинаються. Кришка дуже міцна, до матриці її неможливо продавити. Ніяких скрипів або стукотів в процесі експлуатації помітно не було.

ДИСПЛЕЙ

Екран HP TouchSmart tm2-2050er — це матриця з діагоналлю 12.1 «, з максимальною роздільною здатністю 1280х800 пікселів і співвідношенням сторін 16:10. Дисплей виробництва компанії Samsung, модель — SEC4D41. Для більш економної витрати енергії акумулятора використовується LED-технологія.

Результати замірів виявили невисоку яскравість, з подібним показником буде проблематично працювати при яскравому сонячному світлі, особливо з огляду на глянсове покриття матриці, екран перетворюється на суцільне дзеркало. Контраст теж виявився невисоким, через що картинка виглядає трохи бляклою. Але що особливо не сподобалося, так це маленькі вертикальні кути огляду: невелике відхилення від перпендикулярного напрямку погляду на екран призводить до інвертування кольорів.

Матриця трансформера — це ємнісний сенсорний екран, який являє собою скляну панель, вкриту прозорим резистивним матеріалом (зазвичай застосовується сплав оксиду індію та оксиду олова). Електроди, розташовані по кутах екрана,при торканні екрану пальцем або інших провідних предметів з’являється витік струму. При цьому, чим ближче палець до електрода, тим менше опір екрану, а значить, сила струму більше. Струм у всіх чотирьох кутах реєструється датчиками і передається в контролер, який обчислює координати точки дотику.

Для повсякденної роботи (натискання на іконки, перегортання сторінок і скролінгу у веб-браузерах) ємнісного екрана буде цілком достатньо. На жаль, точність позиціонування подібного рішення дуже низька. Палець — це не олівець, тому не можна малювати, наприклад, креслення або будь-які інші малюнки з тонкими лініями.

Саме для цього знадобиться спеціальне перо з комплекту поставки, зроблене у вигляді звичайної ручки. Принцип роботи його в наступному. На задній частині екрана HP TouchSmart tm2-2050er знаходиться сітка з дрібних елементів, випромінюючих електромагнітні хвилі. Стилус, при піднесенні його до матриці, починає резонувати у відповідь, подібна взаємодія дозволяє дуже точно визначати координати натискання. Таким чином, можна малювати, робити замітки, користуватися рукописним введенням. До речі, розпізнавання введеного тексту працює просто чудово.

Програмне забезпечення ноутбука дозволяє тонко настроїти багато параметрів пера.

Клавіатура і тачпад

Пристрій введення налічує 82 клавіші з суворим прямокутним профілем і займає всю ширину корпусу. Всі клавіші мають модне роздільне розташування, яке до недавнього часу було характерно для ноутбуків Apple або Sony, але зараз практично кожен виробник випустив свій варіант цього пристрої введення. Клавіші закріплені на знімній глянсовій підставі, що ефектно контрастує з матовим матеріалом кнопок, але з часом вкривається пилом і відбитками (при натисканні  площина кнопки рівняється з підставою і на ній залишаються відбитки), вичистити які буде дуже непросто. Ще одним неприємним моментом виявився матеріал, з якого зроблені кнопки — це матовий пластик soft-touch. Виглядає він чудово, та й тактильні відчуття просто чудові, але це поки нетбук новий. З часом пластик витирається і покривається жирними плямами, так що дуже скоро можна буде легко побачити, якими клавішами користуються найчастіше.

Всі написи на клавішах виконані білим кольором, англійська і російська розкладки відрізняються тільки різними шрифтами. З розташуванням кнопок все в порядку, клавіші перебувають на своїх законних місцях. Це дозволяє переходити на друк сліпим методом без будь-якої адаптації до нової клавіатурі. Нижній ряд кнопок традиційно вище за інших, а верхній функціональний ряд, навпаки, звужений наполовину. До речі, говорячи про даний блок, не можна не відзначити, що основними функціями цих клавіш стали ті, які зазвичай запускаються разом з Fn — це регулювання гучності, яскравості, перемикання виведення зображення і т. д. А для запуску F1 … F12 доведеться скористатися клавішею Fn . При бажанні, у BIOS’і ноутбука можна перемкнути використання функціонального ряду в традиційний, більш звичний режим. Обидві кнопки Shift не укорочені, клавіша Enter хоч і не двоповерхова, але досить велика щоб ляскати по ній наосліп. Трохи незвично виглядає блок стрілочних клавіш. Горизонтальні стрілочки виконані класично, а вертикальні вдвічі урізані по висоті. Перші 2-3 години роботи рука так і норовить промахнутися повз верхню стрілочку, але потім звикає. Хід клавіш невеликий, не більше 1,5 мм, натискаються вони м’яко і тихо. Зусилля натискання вибрано ідеально і при наборі тексту не доставляє будь-яких незручностей.

На сенсорної панелі варто зупинитися більш докладно. Вона трохи втоплена в робочу область , це дозволяють контролювати положення пальця саме в межах тачпада. Його площа дуже велика, просто величезна для такого невеликого ноутбука. Але це досягається несподіваним конструкторським рішенням: виробник поєднав сенсорну панель і кнопки, які імітують роботу «мишачих» клавіш, перетворивши все це в єдину поверхню. При цьому HP зробила велику помилку: поверхня клавіша так само дозволяє управляти курсором. На практиці виходить, що при наведенні покажчика та натисканні на одну з «мишачих» кнопок він зрушується, як би акуратно ви не намагалися кликати. Зрозуміло, що виробник хотів розширити зону робочої області маніпулятора, але в результаті вийшов вкрай невдалий тачпад, адже це дуже важливий елемент подібного мобільного комп’ютера. Радує тільки те, що у верхньому лівому куті вбудованого маніпулятора знаходиться невелика сенсорна кнопка, що дозволяє відключити тачпад подвійним тапом.

ПОРТИ І КОМУНІКАЦІЇ

За комунікації в ноутбуці HP TouchSmart tm2-2050er відповідають вбудований гігабітний мережевий контролер і Wi-Fi-адаптер стандарту 802.11 b / g / n. На жаль, модуля Bluetooth в даній конфігурації не було. З огляду на вартість апарату, це досить дивно.

Що стосується розташування портів, то пройдемося по порядку по всіх сторонах:

З правого боку розташовані:

— Роз’єм для підключення зарядного пристрою;

— Два горизонтальних USB-порту;

— Мультиформатний картрідер (SD, MMC, MS, MS PRO, xD);

— Кнопка живлення у вигляді хромованого повзунка;

— Кнопка активації Wi-Fi.

На лівій стороні корпусу можна побачити:

— Гніздо для стилуса;

— Лінійний аудіо вихід (поєднаний з входом для мікрофону);

— Роз’єм USB 2.0;

— HDMI.

На задньому торці корпусу знайшлося місце для VGA-виходу і роз’єму вбудованого мережного контролера.

ОПТИЧНИЙ ПРИВІД і жорсткий диск

У цьому класі ноутбуків зустріти вбудований привід для оптичних дисків дуже важко. Але виробник апарату відшкодував даний недолік, поклавши в комплектацію ноутбука зовнішній пристрій. Оптичний привід Optiarc DVD RW AD-7586H є плодом спільної роботи корпорацій HITACHI і LG. Пристрій працює з будь-якими CD і DVD дисками. З використовуваних технологій може похвалитися тільки підтримкою Layer jump recording (LJR) для двошарових дисків DVD-R, що надає можливість мультисесійного запису даних, що поліпшує сумісність при читанні і дозволяє використовувати обсяг даних до 8,5 ГБ. Кришка приводу алюмінієва, що відмінно вписується в дизайнерську концепцію лептопа. А днище пристрою покрито прогумованим матеріалом, який дозволяє пристрою не ковзати по столу.

Для зберігання інформації в ноутбуці використовується жорсткий диск Hitachi з серії 7K500, зі швидкістю обертання шпінделя 7200 об / хв. Пристрій має абсолютно стандартні характеристики для такого класу накопичувачів: кеш — 16 Мб, інтерфейс SATA II.

ТЕПЛОВИДІЛЕННЯ

Незалежно від режиму роботи, систему охолодження HP TouchSmart tm2-2050er практично не чутно, ноутбук працює дуже тихо. Робоча область має комфортну температуру. Але на днище нагрів корпусу в районі решітки тепло вентиляції перевищує 40 градусів. Обпалювати ноги це, звичайно, не буде, але приємного все одно мало.

ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Компанія Hewlett Packard для своєї серії HP TouchSmart tm2 розробила власну мультимедійну оболонку TouchSmart, спеціально адаптовану під керування пальцем.

Іконки пересуваються по екрану плавно, немає ніякого натяку на фризи зображення. Сама оболонка включає в себе стандартні мультимедійні компоненти.

Переглядач графічних файлів. Всі зображення згруповані за датою. Переглядати картинки можна або у вигляді сітки, або в повно екранному режимі. В останньому випадку можна навіть виробляти нескладні коректування зображення.

Музичний плеєр. Тут все теж просто і зрозуміло. Розбереться навіть новачок.

Програвач відео файлів. Можна переглядати або у віконному режимі, або у повное кранному. Теж нічого складного.

Розділ «Нотатки», як неважко здогадатися, призначений для створення цих самих нотаток. Можна вибирати між створенням аудіо / відеозаписів і звичайної написом на стилізованому зображенні стікера.

Самим марним і некрасивим компонентом даної оболонки можна назвати «Годинник». Його можна було б зробити хоча б більше, і не просто у вигляді статичної картинки, а додати анімації.

Ще одним марним, але веселим додатком можна назвати Bump Top, воно не входить до складу TouchSmart, а є самостійною утилітою. Вона пропонує в якості заміни стандартного Робочого столу свій власний. По-перше, він тривимірний, а по-друге, іконки всередині нього ведуть себе згідно з законами фізики, тобто, якщо пальцем штовхнути іконку, вона полетить вперед за інерцією і буде відскакувати від стін і інших іконок. Виглядає все це цікаво, але швидко набридає.

БАТАРЕЯ

У HP TouchSmart tm2-2050er встановлений 6-секційний Li-ion акумулятор (11.1 В, 5400 мАг) ємністю 62 Вт * ч. Батарея надійно кріпиться у відсіку за допомогою однієї засувки, поєднаної з механізмом виштовхування.

ВИСНОВОК

Цю модель можна назвати однією з кращих у своєму класі. Але при всьому цьому, HP TouchSmart tm2-2050er залишив неоднозначне враження. Єдине, що не викликає ніяких нарікань і запитань, так це відмінна продуктивність зв’язки процесора і відео карти. А ось до всього іншого є низка питань.

По-перше, корпус. Так, метал — це дуже практичний матеріал і виглядає більш солідно, ніж пластик. Ось тільки для чого треба було робити алюмінієвий сплав з цим несерйозним рожевим відтінком?

По-друге, екран. Поєднання ємнісного типу екрану і стилуса-дігітайзера роблять роботу з планшетом дуже зручною, багато хто напевно виберуть дану модель виключно через цього поєднання. Але при цьому основні показники матриці, такі як яскравість, контраст, кути огляду опинилися нижче середнього значення. До того ж, у такому апараті більш доречно виглядало б більш висока роздільна здатність — 1366х768 пікселів.

З урахуванням усіх цих чинників варто підходити до питання покупки моделі HP TouchSmart tm2-2050er тільки після ретельного зважування всіх «ЗА» і «ПРОТИ».

Плюси:

— Практичний корпус;

— Відмінна продуктивність;

— Фірмова акустика Altec Lansing;

— Ємнісний екран + стилус-дігітайзер;

— Тривалий час автономної роботи;

— Зовнішній привід і чохол в стандартній комплектації.

Мінуси:

— Низькі параметри матриці;

— Велика вага ноутбука;

— Немає модуля Bluetooth;

— Незручний тачпад.

Вам понравиться

Добавить комментарий