Українців зобов'язали повідомляти податкову службу про своїх домашніх працівників


Повідомляється, що постанова почала діяти з 24 серпня цього року.

Кабінет міністрів оновив процедуру інформування Державної податкової служби про прийом співробітника на роботу або укладення гіг-контракту. Ці зміни відображені в постанові №967, розміщеній на офіційному порталі уряду.

У документі вказано, що повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства чи фізичною особою або резидентом Дія Сіті до Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ, а фізичною особою, яка уклала трудовий договір з домашнім працівником, - за її податковою адресою (місцем проживання).

Постанова вступила в силу з 24 серпня 2024 року.

Довідка УНІАН. Гіг-контракт визначають як специфічний спосіб залучення фахівців, що поєднує елементи трудового та цивільно-правового договору.

Йдеться про модель, за якої працівників не наймають на постійну основу, а залучають до конкретних проектів, де вони мають виконати поставлені завдання у встановлені строки.

Раніше експерти визначили, хто в Україні може претендувати на найвищу заробітну плату. Якщо не брати до уваги керівників, працівників сфери ІТ та фахівців Сил оборони, найбільш високооплачуваними виявилися керамісти, ендодонтисти, медіапродюсери та рихтувальники.

При цьому найбільш виражене підвищення заробітних плат спостерігалося у таких галузях як HR, індустрія краси та фітнесу, топменеджмент, бухгалтерський облік і аудит, а також медіа.

Крім того, зазначалося, що у 2023 році чисельність сезонних працівників у сільському господарстві знизилася на 20-30% у порівнянні з даними попередніх років.

Related posts