Asus N61Jv

Багато виробників пропонують своїм покупцям такі собі універсальні пристрої — ноутбуки, у яких оптимально поєднуються характеристики, ергономіка і зовнішній вигляд. Купити ноутбук, на якому можна й фільми подивитися, і в серйозні ігри пограти, і використовувати для вирішення ресурсномістких задач зараз не складає ніяких труднощів. Таким і є ASUS N61Jv-це потужний мультимедійний ноутбук для розваг. З появою процесорів Intel нового покоління з вбудованим графічним ядром виробники ноутбуків не сильно поспішали з випуском моделей, що дозволяють перемикатися між дискретної та інтегрованої відео системою. Але ситуація поступово починає змінюватися, і одним з піонерів в цій області виявилася, як не дивно, тайванська компанія ASUSTeK. Ноутбук ASUS N61Jv працює під управлінням технології nVidia Optimus, яка дозволяє «на льоту» без перезавантажень перемикати графічні ядра апарату.

Ноутбук надійно упакований в якісний картон темних кольорів з численними малюнками і написами по всій поверхні. На бічній грані є наклейка з докладним описом конфігурації апарату. У комплект постачання входить:

• ноутбук (2400 р);

• 6-ти елементний акумулятор (300 г);

• адаптер живлення + мережевий шнур до нього (450 г);

• DVD Recovery Windows 7 (64-bit, RUS);

• DVD з драйверами під Windows 7 (64-bit);

• DVD з фірмовим програмним забезпеченням Power2Go;

• керівництво для користувача;

• ExpressGate Manual;

• Quick Installation Guide;

• гарантійний талон на термін гарантії 2 роки;

• серветка з мікрофібри;

• сумка для ноутбука;

• провідна миша;

• тканинна стяжка для проводів.

Продуктивність

В якості серця для ноутбука ASUS N61Jv використовується двоядерний процесор  — Core i5-520M. Кожне його ядро (Arrandale) працює на частоті 2400 МГц, а в режимі Turbo Boost частота може збільшуватися до 2933 МГц.Є кеш третього рівня який становить 3 Мб. Максимальний термопакет — 35 Вт. Процесор підтримує Enhanced Intel SpeedStep, Idle State, Execute Disable Bit, Intel 64 Architecture, Intel Virtualization , Trusted Execution. У роботі Core i5-520M керується повним набором SIMD-інструкцій: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE 4.1, SSE 4.2.

Нові процесори показують просто відмінну продуктивність, при цьому обганяючи в тестах топові рішення минулого покоління на ядрі Penryn. Core i5-520M з легкістю впорається з усіма характерними для домашнього ноутбука завданнями.

В якості керуючого набору мікросхем використовується вже звичний для нас чіпсет Intel HM55. Компанія Intel в новому поколінні CPU провела часткове злиття системної логіки і процесора. Контролер ОЗУ і інтегрована графіка тепер знаходяться в одному корпусі з процесором. Таким чином, чіпсет виявився звільнений від левової частки обов’язків. З решти функцій можна відзначити вбудоване звукове ядро Intel High Definition (HD) Audio і підтримку мережевого адаптера з максимальною швидкістю до 1Гб / с. Крім того, компанія Intel заклала в логіку Intel HM55 можливість перемикання між інтегрованої і дискретної графічної системами, чим і скористалася компанія nVidia.

Оперативна пам’ять ноутбука загальним об’ємом 4096 Мб представлена двома ідентичними планками пам’яті стандартаPC3-10600, хоча виробник у специфікаціях тестованої моделі заявляє лише PC3-8500.

Всі 4 Гб використовуються, завдяки 64-бітної версії ОС, без будь-яких обмежень. Вбудований контролер пам’яті підтримує до 8 Гб, тому при бажанні наявний обсяг можна збільшити. Тільки зробити це доведеться вийнявши та замінмвши вже встановлені планоки. Виробник зробив зручний доступ до слотів SO-DIMM, для цього достатньо викрутити чотири гвинтика і зняти кришку відповідного відсіку на підставі ноутбука.

ВІДЕО

Відеопідсистема ASUS N61Jv складається з двох графічних рішень: інтегрованого в процесор Intel GMA HD і більш продуктивного дискретного адаптера nVidia GeForce GT 325M. Перший призначений для економії енергії в автономному режимі роботи, а другий цілком здатний справитися з більшістю сучасних ігор.

Інтегрований Intel GMA HD використовує систему з уніфікованих конвеєрів. У порівнянні з Intel GMA 4500, продуктивність нової вбудованої графіки дещо зросла за рахунок збільшення блоку скалярних обчислень з 10 до 12. Як і раніше немає підтримки нового DirectX 11 — підтримуються тільки десята і дев’ята версії API. Але за великим рахунком це не так важливо. Справа в тому, що в будь-якому випадку продуктивності даної відеокарти недостатньо для комфортного кількості FPS в іграх покоління DirectX 10, не кажучи вже про одинадцятому поколінні.

Графічне ядро nVidia GT 325M виготовлено за нормами 40-нм техпроцесу. Відеокарта використовує систему з 48 об’єднаних (уніфікованих) конвеєрів, ядро працює на частоті 490 МГц, конвеєр піксельних шейдерів на частоті 990 МГц, пам’ять DDR3 працює на частоті 700 МГц. Шина пам’яті має 128-ми бітний інтерфейс. Апаратно декодується MPEG-2/DVD, WMV9 (VC-1) та H.264 (AVC). Декодування реалізовано за допомогою технології NVIDIA PureVideo, яка являє собою поєднання ядра відео обробки в NVIDIA GPU і ПО в драйверах NVIDIA ForeWare. GPU підтримує технологію PhysX, яка дозволяє розвантажити ЦП від частини обробки фізики і віддати її ГП. Ще однією особливістю нових відео карт є підтримка технології CUDA. Ця програмно-апаратна обчислювальна архітектура NVIDIA, заснована на розширенні мови Сі, дає можливість організації доступу до набору інструкцій графічного прискорювача і управління його пам’яттю при організації паралельних обчислень. Тобто можна використати графічний процесор для неграфічний розрахунків. На даний момент все більше і більше мультимедійних додатків використовують технологію обробки графічних данних CUDA для монтажу відео на споживчому рівні і для завдань перекодування графіки, забезпечуючи дуже серйозний ріст продуктивності, ніж при використанні тільки CPU.

Для більш ефективного використання енергії дискретний графічний чіп здатний динамічно змінювати робочу частоту в залежності від характеру виконуваної роботи.

Тепер варто розповісти про механізм перемикання між графічними адаптерами. Все дуже просто — виробник вирішив зробити цей процес автоматичним. Раніше для перемикання між вбудованим і дискретним графічним ядром у ручному режимі або була потрібна перезавантаження, або потрібно було закривати додатки і чекати кілька секунд. Переключити графіку можна було апаратним перемикачем (Sony Stamina) або за допомогою певної утиліти (Acer Timeline). З новою технологією nVidia Optimus необхідність і в тому, і в іншому відпадає.

За допомогою спеціальних драйверів відбувається автоматичне перемикання між дискретного та інтегрованою графікою в залежності від потреб системи. Якихось утиліт і апаратних перемикачів не призначено. Визначити який саме адаптер задіяний в даний момент можна за кольором торцевої підсвітки панелі ноутбука ASUS N61Jv, що прикриває аудіо систему: синій — інтегрована графіка, білий — дискретна.

Подібне рішення демонструє завидну гнучкість: економічність Intel GMA і продуктивність GeForce GT 325M

Продуктивності встановленого графічного чіпа вистачить для більшості сучасних ігор. На жаль, не у всіх з них буде доступне комфортне кількість FPS при середніх / високих налаштуваннях у рідному для ноутбука дозволі.

Через використання Optimus, Windows 7 власними засобами діагностики не може вивести точну адекватну оцінку всій системі в цілому. При виставленні індексів ОС звертає увагу тільки на інтегровану графіком, і повністю ігнорує дискретну.

КОРПУС

Ноутбук для своєї конфігурації має дуже скромні габарити і вагу. Кришка ноутбука пофарбована в насичений коричневий колір і покрита товстим шаром лаку, під яким ховається дизайнерський малюнок зроблений з дрібних точок, що складаються в лінії. Дисплейний блок кріпиться до нижньої панелі ноутбука двома масивними петлями, які надійно фіксують кришку у будь-якому можливому положенні. Як стверджує розробник, конструкція петель виконана таким чином, що розташування екрану по відношенню до користувача забезпечує найбільш комфортний і ергономічний кут огляду.

Механізму для фіксації половинок ноутбука в закритому стані немає, але враховуючи, що подібний лептоп використовується в основному будинку, додаткові фіксатори для нього і не потрібні. Верхня і нижня панелі мають скоси на передніх торцях, тому в закритому стані між ними утворюється значного розміру зазор, завдяки якому відкривати ноутбук дуже зручно.

В інтер’єрі ноутбука є багато деталей, яким можна приділити особливу увагу. Почнемо по порядку. Підставка для зап’ясть виконана з матового пластику soft-touch. Тактильні відчуття дуже хороші: при торканні здається, що водиш пальцем по якійсь гумової поверхні. Недоліком цього матеріалу є висока маркість: жирні сліди від пальців важко вивести навіть за допомогою спеціальних засобів. Правий бік робочої області щедро покрита інформаційними наклейками з описом всіх основних характеристик ноутбука і використовуваних технологій.

Ще однією цікавою деталлю є срібляста пластикова вставка над клавіатурою. Більша її частина покрита дрібною перфорацією. Під нею знаходиться вбудована аудіо система, яка носить назву ASUS SonicMaster і включає в себе два 20-мм стерео динаміки Altec Lansing і 2,5-ватний підсилювач розміром 21 куб. см.

Особливістю системи SonicMaster є наявність у корпусі порожніх просторів, завдяки яким поліпшується поширення звукових хвиль і підвищується якість звучання. Аудіо система звучить дуже добре, але відсутність саббуфера не дозволяє розширити діапазон звучання: помітно не вистачає низьких частот. Запас гучності настільки великий, що ноутбук чути навіть з-за зачинених дверей сусідньої кімнати. При бажанні можна підключити зовнішню акустику через S / PDIF, який поєднаний з одним із аудіо роз’ємів.

На цій же сріблястою смузі знаходяться всі додаткові кнопки ноутбука. Зліва розташований цілий ряд апаратних клавіш:

1) перемикання режимів Super Hybrid Engine (при вимкненому живленні запускає ExpressGate)

2) відключення звуку

3) зменшення рівня звуку

4) збільшення рівня звуку

5) пауза / відтворення.

Всі кнопки невеликі і мають прямокутну форму. Щось подібне використовується в дорогих Hi-Fi аудіосистемах, і мабуть такої асоціації і хотіли домогтися дизайнери моделі ASUS N61Jv.

Праворуч від додаткових клавіш знаходиться кругла кнопка включення ноутбука, яка по всьому периметру оточена широкої біло-місячної підсвічуванням. Таке оформлення тільки підсилює схожість ноутбука з Hi-Fi апаратурою.

Ряд інформативних світлодіодів знаходиться прямо під тачпадом. Вони сигналізують про активність бездротових модулів, підключеному зарядному пристрої (у процесі зарядки індикатор червоний, після досягнення 100% він гасне), ще один спалахує при включенні комп’ютера (при переході в режим сну вона починає мигати), ну а останній показує активність клавіші NumLock ( індикатор CapsLock знаходиться поруч із самою кнопкою). Нижня панель має невеликий скіс, тому інформація з індикаторів буде читатися і при закритій кришці.

Рамка екрану глянсова, по її периметру розташовано 10 гумових вставок різної форми для захисту від прямого контакту матриці і клавіатури в закритому стані ноутбука. На звичному місці по центру обрамлення блищить вічко веб-камери з роздільною здатністю 2 Мп. Правіше камери просвердлені невеликий отвір вбудованого мікрофона.

На підставі ноутбука є три спеціальні відсіку. У першому знаходиться жорсткий диск, у другому — оперативна пам’ять, адаптер Wi-Fi і система охолодження, ну а в третьому розташований акумулятор, який фіксується дуже жорстко, без будь-якого люфту.

Клавіатура і тачпад

Пристрій введення представляє собою chicklet-клавіатуру і дуже схоже на ті, що використовуються в ноутбуках Apple і Sony. Всі 102 матові клавіші закріплені на глянсовому підставі. Розмір основних кнопок дорівнює 15х15 мм, невеликі габарити компенсуються відстанню, витриманому між клавішами, і набір тексту стає практично безпомилковим — палець не потрапляє по розташованих поруч клавішах. Розкладка повністю стандартна, ніяких сюрпризів, всі клавіші саме там, де і звикли намацувати їх пальці. Роздільне нанесення російської та латинського алфавітів, як завжди в стилі ASUS — білими і зеленими квітами. Розмір діагоналі матриці дозволив доповнити основний клавішний масив повноцінним цифровим блоком, єдиний недолік якого — це більш вузькі клавіші (15х12 мм), ніж в основних кнопок. У цілому працювати з клавіатурою зручно, клавіші мають гарний хід, натискаються легко. Підстава пристрої введення помітно прогинається в своїй правій частині, перший час це відволікає, але потім звикаєш.

Сенсорна панель велика (85х55 мм), тому управляти курсором зручно. Поверхня її матова, а це покращує позиціонування покажчика. Чутливість відмінна, курсор пересувається без ривків. Сенсорна панель виробництва компанії ELAN SmartPad підтримує технологію multitouch. До звичних функцій прокручування, масштабування і перетягування додалися такі функції, як обертання, лупа, перегортання сторінки і швидкі клавіші.

У меню настройки тачпада значення всіх жестів можна налаштувати на власний розсуд. Відхилити можна навіть значення звичайних клавіш, розташованих під тачпадом. Так, наприклад, на кнопку можна призначити команду браузеру «Вперед». Список, що випадає дійсно вражає. У ньому є все: від запуску конкретного додатка до команд закриття вікон та зміни масштабування.

Під тачпадом знаходиться моно-клавіша, що імітує праву і ліву «мишачі» кнопки. На відміну від матового тачпада, вона глянсова. Натискається кнопка з неголосним клацанням і досить легко.

ПОРТИ І КОМУНІКАЦІЇ

Модель ASUS N61Jv може похвалитися відмінним набором портів і роз’ємів — є все, що необхідно для повноцінної роботи ноутбука в якості мультимедійного центру. Крім того, відмітною особливістю тестованого апарата є підтримка нового стандарту USB 3.0. Всі роз’єми традиційно перебувають на бічних гранях корпусу.

На правій стороні знаходиться — 3 USB (один суміщений з eSATA), два стандартних роз’єма для підключення навушників і мікрофону, а так само привід оптичних дисків.

На передній грані перебуває тільки пристрій для роботи з картами пам’яті стандарту SD, MMC, MS-Pro, xD, Smart Media, mini SD w / adapter, MS-Duo.

Ліва сторона корпуса традиційно має максимальне скупчення інтерфейсів:

— Апаратний перемикач Wi-Fi;

— USB-роз’єм стандарту 3.0 (відзначений наклейкою на корпусі);

— Слот розширення ExpressCard для карт розміру 34 мм;

— HDMI;

— Роз’єм вбудованого мережного контролера;

— VGA;

— Гніздо для підключення зарядного пристрою;

— Слот замку Kensington.

Із-за особливості кріплення кришки задня панель повністю позбавлена будь-яких роз’ємів.

Стандарт USB 3.0 дає десятикратний приріст швидкості в порівнянні з попереднім USB 2.0. Але підтримка стандарту нового покоління ноутбуками зараз виглядає як якийсь запас на майбутнє, на даний момент існує не так багато пристроїв, які підтримують USB 3.0 — на розум приходять тільки кредли для жорстких дисків. Але зрозуміло, що це тимчасове явище, і список сумісних пристроїв буде рости в геометричній прогресії, так що зайвої підтримка нового стандарту точно не буде.

За бездротові комунікації відповідають модуль Bluetooth 2.1 + EDR і адаптер Wi-Fi Atheros AR9285.

ДИСПЛЕЙ

Дисплей ASUS N61Jv має діагональ 16 «, максимальна роздільна здатність — 1366х768 пікселів, співвідношення сторін -16:9. Виробник матриці — HannStar Display Corporation, модель — HSD160PHW1. Екран має глянсове покриття ASUS Color Shine, яке породжує відблиски і віддзеркалення, але при цьому візуально додає контрастність і насиченість кольорів. До речі, для роботи з колірною гамою встановлена фірмова утиліта ASUS Splendid Video Enhancement. Вона управляє передачею кольору за допомогою заздалегідь заданих режимів, що міняють насиченість кольору і колірну температуру. Перемикання режимів здійснюється за допомогою спеціальної швидкої кнопки або комбінації клавіш «Fn + C». Крім закладених виробником п’яти режимів («Normal», «Gamma», «Vivid», «Theater» і «Soft») можна створити ще й свій власний профіль. Для цього необхідно вибрати в додатку пункт «My Profile», після чого пропонованими налаштуваннями домогтися потрібної якості зображення.

Контраст і яскравість мають середні показники. Незважаючи на це, працювати на ноутбуці виявилося дуже приємно, кольору соковиті. Фільми та ігри відмінно «показувалися», не кажучи вже про простий роботі з документами. До речі, якщо для мультимедійних розваг формат 16:9 підходить просто ідеально, то в офісних додатках і веб-серфінгу сильно відчувається брак пікселів по вертикалі. Зображення в цілому виглядає просто відмінно, перенесення кольорів майже ідеальна. Кути огляду по горизонталі максимальні, так що можна дивитися кіно великою компанією, а ось вертикальні не такі великі, але це звичайна проблема Twisted Nematic матриць. Компанія ASUSTeK гарантує, що завдяки технології ZBR (Zero Bright Dat) протягом першого місяця використання ви не знайдете на дисплеї ні одного битого пікселя. Термін звичайно невеликий, але це краще, ніж нічого. Правда, не зовсім зрозуміло, що ж буде робити виробник у разі, якщо битий піксель все ж таки знайдеться, адже не стане ж він міняти ноутбук на новий.

ОПТИЧНИЙ ПРИВІД і жорсткий диск

Оптичний привід HL-DT-ST DVDRAM GT30N є плодом спільної роботи корпорацій HITACHI і LG. Пристрій працює з будь-якими CD і DVD дисками. З використовуваних технологій привід може похвалитися тільки підтримкою Layer jump recording (LJR) для двошарових DVD дисків , яка дає можливість мультисесійного запису даних, що поліпшує сумісність при читанні і дозволяє використовувати обсяги даних до 8,5 Гб. При читанні інформації з диска шум приводу не доставив якогось дискомфорту, та й вібрації по корпусу практично не відчувалася.

В ноутбук встановлений жорсткий диск Seagate ST9320325AS 2,5 «-форм-фактора, зі швидкістю обертання шпинделя 5400 об / хв, інтерфейс — SATA, об’єм — 320 Гб.

Швидкісні характеристики дуже навіть хороші. Жорсткий диск відноситься до сімейства Momentus і використовує ряд цікавих технологій, з яких можна виділити:

Фірмова технологія захисту G-Force Protection. При падінні переносного комп’ютера жорсткий диск отримує самі серйозні пошкодження в тому випадку, якщо головка дряпає поверхню диска, що може призвести до втрати даних. Датчик падіння G-Force Protection захищає диск протягом 0,3 секунди, визначаючи, коли він знаходиться в стані вільного падіння, при цьому головки забираються з поверхні пластини і фіксуються на місці.

Технологія змінного притиску головок QuietStep, завдяки якій головка піднімається з диска в період простою. Це забезпечує більш низьке енергоспоживання під час простою, наднизький рівень шуму і збільшує термін служби диска.

Батарея

У ноутбуці встановлена 6-ти елементна Li-ion батарея ємністю 48 Вт * ч (10.8 В, 4400 мАг). Для її заряджання використовується блок живлення потужністю 90 Вт (19В, 4,74 А), зі стандартним для компанії ASUS роз’ємом (сумісним з Toshiba і Fujitsu). Фірмова технологія Super Hybrid Engine дозволяє значно збільшити час автономної роботи за рахунок оптимізації споживання енергії в залежності від навантаження на систему. А перед встановлена утиліта управління енергозбереженням Power4Gear дозволяє перемикатися між режимами енергоспоживання натисненням «Fn» + пробіл. Усього доступно чотири режими: «High Performance», «Entertainment», «Quiet Office» і «Battery Saving».

1) 100% яскравість підсвітки, режим «Висока продуктивність», Wi-Fi працює. Результат: 1 годину 7 хвилин.

2) , 40% яскравість підсвітки , режим «Економія енергії», Wi-Fi працює. Результат: 2 години 58 хвилин.

3)  100% яскравість, 100% гучність, режим «Збалансований», Wi-Fi працює . Результат: 1 година 31 хвилина.

4) Повна зарядка акумулятора зайняла 2 години 16 хвилин.

ПІДСУМКИ

Компанії ASUS знову вдалося перевершити себе, анонсувавши зручний, функціональний і зовні привабливий ноутбук, оснащений з апаратної точки зору за останнім словом техніки. Тут є і новітня платформа Intel з швидким процесором, і потужна графічна карта NVIDIA GeForce GT 325М з підтримкою технології NVIDIA Optimus і навіть присутній роз’єм USB 3.0. З недоліків, мабуть, слід відзначити тільки велику вагу пристрою — майже три кілограми, що робить ASUS N61Jv не дуже зручним варіантом для тривалих подорожей.

Плюси:

— Чудовий дизайн;

— Відмінна загальна продуктивність;

— Підтримка USB 3.0;

— Технологія nVidia Optimus;

— Хороша розкладка клавіатури;

— Блок додаткових мультимедійних кнопок;

— Тиха ефективна система охолодження;

— Відмінна комплектація;

Мінуси:

— Сильно мажеться підставка для зап’ясть;

— Прогин підстави клавіатури;

— Немає ручного перемикання відеокарт.

Вам понравиться

Добавить комментарий